Alves v zadnjih sekundah za pomembno zmago

25.02.2018
Zmagovit začetek drugega dela prvenstva
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK CELJE 2:1 (0:0)
Strelci: Issah (86.), Alves (93.); Lupeta (88.)

Ljubljana - Stadion Stožice, gledalcev: 1000, glavni sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj), pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Aleksander Burjan (Hajdina), četrti sodnik: Mihael Antič (Dekani), delegat: Borut Knafelc (Pobegi).

Olimpija: Ivačič, Apau, Ilić, Uremović, Štiglec, Tomić, Čanađija, Kronaveter (od 66. Alves), Oduwa (od 66. Benko), Savić, Issah. Trener: Igor BIšćan.

Celje: Jurhar, Pungaršek, Cvek, Pišek, Džinić, Požeg Vancaš, Stojinović, Brecl, Vizigner (od 81. Kerin), Lupeta, Vidmajer (od 63. Andrejašič). Trener: Dušan Kosič.

Rumeni kartoni: Ilić (52.), Tomić (71.); Vidmajer (29.), Cvek (33.), Požeg Vancaš (36.), Brecl (67.), Džinić (92.)
Rdeči kartoni: /

Ljubljančani so v prvem krogu drugega dela prvenstva v Stožicah gostili Celje. Igor Bišćan se je tokrat odločil za postavitev 4-3-3. Na sredini igrišča so zaigrali Tomić, Kronaveter in Čanađija, v napadu je centralno vlogo zasedel Issah, od novincev pa je priložnost od prve minute dobil Filip Uremović.

Prvi so zapretili gostje, ki so v 4. minuti prek Požega Vancaša zatresli okvir gola. Podobno je deset minut kasneje uspelo Stojinoviću, nato pa so Ljubljančani zagospodarili na igrišču. Najprej je poskušal Issah, v 16. minuti pa je s prostega strela čez gol meril Kronaveter. V 19. minuti je žogo na desni strani sprejel Oduwa, ki je iz ugodnega položaja zadel zunanji del mreže. Razpoloženi Anglež je ponovno poskušal v 28. minuti, ko mu je zadetek preprečila vratnica, odbitka pa Saviću ni uspelo pospraviti v mrežo. Do konca prvega polčasa je bil še enkrat nevaren Issah, ki je znova zatresel zunanji del mreže, Kronavetrov strel z razdalje pa je vratar Celja ubranil.

V osmi minuti nadaljevanja so zmaji izpeljali odličen protinapad. Issah je podal Saviću, ta je podaljšal do Kronavetra, strel slednjega pa je ubranil Metod Jurhar. V 65. minuti je Apau odlično podal z desne strani, Dino Štiglec je streljal z glavo, a se je ponovno izkazal vratar Celja. Sledil je zares odličen zaključek tekme. V 86. minuti je po desni strani sijajno prodrl Savić in naravnost na glavo podal Issahu, mladi Ganec pa je z glavo dosegel svoj prvi gol v drugem delu sezone in poskrbel za olajšanje ter veselje v Stožicah. Gostje so na žalost nemudoma izničili zaostanek, ko se je po nepazljivosti ljubljanske obrambe sam pred Ivačičem znašel Lupeta in izid poravnal, a zmaji še niso rekli zadnje. V 93. minuti so gostje 20 metrov od vrat porušili Issaha, žogo si je na prosti strel nastavil Alves in s fantastičnim udarcem premagal gostujočega vratarja ter poskrbel za zelo pomembno zmago.

Ljubljančani bodo v naslednjem krogu (v nedeljo ob 16:55) gostovali v Novi Gorici, naslednja domača tekma pa bo v sredo, 7. marca, ko v Stožice prihaja Aluminij.