Olimpija - Aluminij
Nedelja, 12. 7., ob 20:30, Ljubljana

Blažinčič: »Dobil sem potrditev, da v našem mladinskem pogonu delamo zelo dobro.«

25.06.2020
Igor Blažinčič bo prevzel vlogo analitika v nogometni šoli Olimpije
V NK Olimpija Ljubljana si želimo, da je naš kader kar najbolje usposobljen za delo z nogometaši. Nogometna šola bo z vstopom v novo sezono doživela nekaj sprememb, med drugim tudi vključitev analitika v selekcije U15, U17 ter U19. Omenjeno funkcijo bo po novem prevzel Igor Blažinčič, ki se je prejšnji teden udeležil izobraževanja o analiziranju tekem v nogometnem klubu Dinamo Zagreb.

»V četrtek, 18. 6. 2020, sem bil po dogovoru z vodjo nogometne šole Olimpije, Goranom Stankovićem, poslan na izobraževanje analiz tekem in treningov v NK Dinamo Zagreb. Ker živim nedaleč stran, sem kot otrok že bil tudi na nekaterih tekmah z znanimi moštvi, kot so Real Madrid, Anderlecht, Lyon in Celtic. Že sam prihod na stadion Maksimir me je vznemiril. Dogovorjen sem bil s Hrvojem Jozakom, pomočnikom direktorja in vodjo analiz v mladinski šoli NK Dinamo. Skozi celoten proces predaje znanja je bilo videti, da smo si s samim delom in smernicam v obeh klubih zelo podobni. Ker so osnove dela v mladinski šoli Olimpije podobne tistim v Dinamu, je pogovor hitro stekel v večje podrobnosti in detajle. Bilo je zelo zanimivo. Vsekakor je to zame velika izkušnja in šola za naprej. Prav tako pa sem dobil potrditev, da v našem mladinskem pogonu delamo zelo dobro,« je po izobraževanju povedal Blažinčič.

#nsolimpija