10. Rudar 9 4

Brez prejetega gola do mednarodnega uspeha

19.08.2019
Mladi nogometaši odlično nastopili na turnirju v BiH
Za našimi zmajčki je že prva mednarodna preizkušnja sezone. Ekipa U13, ki so jo sestavljali tudi nekateri mlajši fantje selekcije U12, je sodelovala na mednarodnem turnirju v Prijedorju. Zmajčki so prvič igrali po sistemu 10+1 in se na nove okoliščine odlično prilagodili. V prvem delu turnirja so s 6:0 premagali Spartak iz Banja Luke, v polfinalu Borac Banja Luka (8:0), v finalu pa še zagrebško ekipo Lokomotiva (2:0) ter osvojili prvo mesto na turnirju v BiH, ki se je odvil na treh različnih lokacijah. Ob osvojenem pokalu se s posamičnimi nagradami lahko pohvalijo še nekateri izbrani nogometaši. Prav vse lovorike so odšle v roke zmajčkov.

Najboljši strelec turnirja je bil Matej Tadić, igralec Žiga Pečjak in vratar Luka Jelić. Poleg omenjenih so ekipo letnika 2007 in 2008 sestavljali še: Blaž Komič, Matic Novšak, Dominik Drobnič, Tarik Harambašić,  Svit Oblak, Jaka Čibej, Maj Blažič, David Oejačič,  Daniil Churakov, Ali Hasanović, Aleksej Mikulič, Aleksander Juvan, An Arko, Maj Trček, Benjamin Bjelkić. Trenerski štab so tvorili direktor Olimpijine nogometne šole do U15 in trener selekcije U12 Hajro Rizvić, trener ekipe U13 Goran Čurt in kondicijski trener Luka Vrhovnik.

Zmajčkom in njihovim trenerjem iskrene čestitke!