10. Rudar 20 8

Burin zadel ob delitvi točk s Švedsko

14.11.2019
Dva zmaja do točke s slovensko reprezentanco U19
Slovenska mladinska reprezentanca z Matijo Burinom in Michaelom Pavlovićem je na prvi tekmi kvalifikacijskega turnirja za EP U19 na Švedskem igrala neodločeno z gostitelji (2:2).

Prvi gol na tekmi je v 33. minuti za domače dosegel Benjamin Nygren, ki je izkoristil nezanesljivo posredovanje obrambe. Slovenski nogometaši so izenačili devet minut kasneje, ko je Renato Simić z razdalje podal pred gol, tam je Kai Cipot zmedel vratarja, ki je prepozno videl žogo in jo z očmi pospremil v mrežo.

Švedska je tik pred koncem prvega polčasa ostala z deseterico na igrišču, potem ko je Fredrik Hammar izgubil živce in prejel rdeči karton.

V drugi del so bolje vstopili mladi Slovenci, za katere je v 54. minuti po podaji iz kota z glavo zadel član Olimpije Matija Burin (v spodnjem videu).

A Švedi se niso predali in izenačili vsega štiri minute zatem, rezervist Jack Lahne je ob prvem stiku z žogo neubranljivo zadel za izenačenje in končnih 2:2.

V kadru Slovenije sta bila dva nogometaša Olimpije. Poleg strelca Matije Burina, ki je igral vso tekmo, še Michael Pavlović, ki je bil med rezervisti.

Slovenski selektor Agron Šalja je po tekmi povedal: »Zavedamo se, da bi lahko dobili tekmo, bili smo boljši nasprotnik in imeli nekaj lepih priložnosti. O neodločenem izidu moramo razmišljati na pozitiven način in se osredotočiti na naslednje tekme. Imeli smo igralca več, Švedi so se zaprli in stali globoko na svojo polovici. Gre za tekmeca, ki je v branjenju zelo kakovosten, zato je bila tekma nevarna nevarna za nas. Švedska ima hitra igralca, ki sta prežala na protinapade, zato je bila to osrednja nevarnost. Švedi niso imeli ničesar za izgubiti, mi pa smo poskušali zmagati. Ob takšni igri, ko vselej napadaš gol, imaš na svoji polovici veliko prostora, kar je za napadalce, kot sta švedska, velika priložnost. Po tekmi se zavedamo, da bi si zaslužili zmago, a lahko tekmo kljub temu ocenimo kot pozitivno

Slovenija bo kvalifikacije nadaljevala v soboto, ko se bo pomerila z Ukrajino. Ta je v prvem krogu visoko premagala Estonijo s 4:0.