18.07.2019
Olimpija v Rigi zmagala z 2:0
RFS – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:2 (0:1)
Strelca: Cekici 46., Menalo 92.

Riga – Stadion NSB Arkadija, glavni sodnik: Peter Kjaesgaard (Danska), pomočnika: Christian Brixen in Victor Skytte (oba Danska), četrti sodnik: Jens Maae (Danska).

RFS: Ikstens, Sorokins, Girdvainis, Jagodinskis, Savalnieks, Kouadio (od 64. Kaluđerović), Seto, Blagojević, Vukmanić (od 73. Ciganiks), Šimković (od 87. Sinelnikovs), Lemajić. Trener: Valdas Dambrauskas.

Olimpija: Vidmar, Jurčević, Maksimenko, Bagnack, Boakye, Tomić (od 95. Valenčič), Brkić (od 74. Putinčanin), Suljić (od 67. Savić), Menalo, Cekici, Vukušić. Trener: Safet Hadžić

Rumeni kartoni: Vukmanić (36.), Šimković (75.), Ikstens (82.), Savalnieks (89.), Girdvainis (96.); Menalo (45.), Tomić (95.)

Olimpija je v Rigi igrala povratno tekmo prvega kroga kvalifikacij lige Europa proti RFS-ju in lovila zaostanek s prve tekme (2:3).

V začetni postavi zmajev je v primerjavi s prvo medsebojno tekmo v Ljubljani prišlo do štirih sprememb. Namesto Šmeta, Putinčanina, Savića in Kidriča so tekmo začeli Maksimenko, Brkić, Menalo in Vukušić.

Igra je v prvih desetih minutah potekala na sredini igrišča. Zmaji so prvič zapretili v deveti minuti, ko je Brkić sprožil mimo gola. V nadaljevanju so imeli več od igre domačini. Med 22. in 27. minuto je bil dvakrat nevaren Lemajić, ki je bil v prvem poskusu nenaten, v drugo pa je pri predložku zadel prečko.

V samem zaključku polčasa pa so zmaji uspešno zapretili. Tekla je prva minuta sodniškega dodatka, ko je Tomić z leve strani podal v osrčje kazenskega prostora, Cekici pa žogo natančno poslal v vratarjev levi kot. Zmaji so vodili in za napredovanje potrebovali še gol.

Drugi polčas se je začel s po eno priložnostjo na vsaki strani. Pri Olimpiji je bil z razdalje nenatančen Tomić, pri RFS-ju pa je bil Savalnieks zelo blizu golu, ko je s prostega strela zadel prečko.

Gledalci so tudi v nadaljevanju spremljali pestro igro na obeh koncih igrišča. V 66. minuti je Jurčević z leve strani udaril mimo bližnje vratnice, sedem minut kasneje pa je Maksimenko dobro posredoval ob poskusu Vukmanića. Pred vrati RFS-ja je bilo znova nevarno v 82. minuti, ko je Vukušić močno udaril v levi spodnji kot, a bil za las nenatančen.

Tako kot je Olimpija zapretila ob koncu prvega polčasa, se je zgodilo tudi v drugem. Vukušić je sprožil z roba kazenskega prostora in zadel vratnico, pri odbiti žogi pa je bil prvi Menalo in jo poslal v mrežo. Zmaji so tekmo dobili z 2:0 in v skupnem seštevku napredovali z izidom 4:3, v drugem krogu kvalifikacij lige Europa pa bo njihov tekmec turški Malatyaspor.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala v nedeljo, ko se bo v drugem krogu državnega prvenstva v Stožicah pomerila z Domžalami.