23.09.2018
Vombergar dvakrat in Kronaveter za zmago proti Aluminiju
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK ALUMINIJ 3:1 (0:0)
Strelci: Vombergar (50. – 11m, 55.,), Kronaveter (57.); Horvat (81. – 11m)

Ljubljana, stadion Stožice, gledalcev: 2700, glavni sodnik: Roberto Ponis (Koper), pomočnika: Tadej Friš (Sladki Vrh) in Uroš Benc (Rače), četrti sodnik: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec), delegat: Dušan Bezjak (Tolmin).

Olimpija: Ivačič, Bagnack, Ilić, Maksimenko, Jurčević, Putinčanin, Tomić, Suljić (od 80. Lupeta), Kronaveter, Črnic, Vombergar (od 87. Lendrić). Trener: Zoran Barišić.

Aluminij: Janžekovič, Grgić, Kontek, Muminović, Rogina (od 78. Marinšek), Petrovič, Horvat (od 88. Ploj), Jakšić, Gliha (od 72. Krajnc), Tahiraj, Kidrič. Trener: Oliver Bogatinov.

Rumeni kartoni: Putinčanin (42.), Tomić (64.), Lupeta (90.); Muminović (35.), Horvat (50.)

V zadnjem krogu prve četrtine državnega prvenstva so zmaji četrtič igrali pred domačimi gledalci. Zoran Barišić je v primerjavi z zadnjo prvenstveno tekmo v prvi postavi opravil dve spremembi. Mario Jurčević je na levem boku zamenjal kaznovanega Štigleca, na desnem krilu pa je Suljić dobil prednost pred Lupeto.

V prvem polčasu so bili zmaji boljši nasprotnik, bili več pri žogi, a občutno premalo konkretni. Prvič so zapretili v 15. minuti, ko je Kronaveter izvedel kot z desne, Ilić pa je streljal čez gol. Podobno situacijo smo videli pet minut kasneje, ko je z glavo nenatančno meril Vombergar. V 22. minuti je Tomić lepo odložil žogo Kronavetru, čigar strel z roba kazenskega prostora je zletel za nekaj centimetrov mimo leve vratnice. Poskušali so še Jurčević, Bagnack in Črnic, a vsi neuspešno, tako da sta moštvi na odmor odšli izenačeni.

No, če v prvem polčasu ni šlo, pa so zmaji v drugem hitro stvari postavili na svoje mesto. V 50. minuti je sodnik zaradi igranja gostujočega nogometaša z roko v kazenskem prostoru pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Vombergar in z izredno natančnim strelom pod prečko povedel zmaje v vodstvo. Slednje je odlični Argentinec povišal zgolj pet minut kasneje, ko je znotraj kazenskega prostora sprožil diagonalno in dosegel še svoj drugi gol. Zmaji so še naprej blesteli in že v naslednjem napadu dosegli nov gol. Suljić je ukradel žogo na sredini, podal do Tomića, slednji je našel Kronavetra, ki je z natančnim strelom z glavo poskrbel za tretjo žogo v gostujoči mreži. Tudi v nadaljevanju so bili zmaji boljši, a so slabih deset minut pred koncem prejeli gol. Z najstrožje kazni je Ivačiča premagal Horvat.

Naslednja tekma bo v četrtek ob 20:15, ko v Stožice prihaja Gorica. Tri dni kasneje bomo v zmajevem gnezdu (ob 18:15) gostili še Krško.