10. Rudar 13 5

Četrta zaporedna zmaga mladincev, točka kadetov

02.10.2019
Štiri točke mladih zmajev proti Aluminiju
Olimpijini kadeti in mladinci so sredi tedna odigrali zaostali tekmi 3. kroga državnega prvenstva proti Aluminiju. Mladi zmaji so v težkih vremenskih pogojih ostali neporaženi, mladinci so slavili z 2:1, kadeti pa nesrečno ostali brez polnega izkupička (2:2).

Mladinska selekcija Gorana Stankovića je na domači tekmi dosegla četrto zaporedno prvenstveno zmago, s katero se je na vrhu lestvice izenačila z Muro.

Zeleno-beli so v močnem nalivu povedli že v osmi minuti, ko je gostujočega vratarja premagal Jakoslav Stanković. Aluminij je izid poravnal tik pred koncem prvega polčasa, v 45. minuti je žogo v mrežo poslal Luka Mesarič.

A zmajev to ni ustavilo in po vrnitvi na igrišče niso izgubljali časa, že v prvi minuti nadaljevanja je zmagoviti gol dosegel Gal Kurež, Olimpija pa je v nadaljevanju s svojim vratarjem Majem Pavlijem uspešno ustavljala vse preostale nalete gostov in podaljšala zmagoviti niz.

Kadeti v sodniškem podaljšku brez zmage

Kadetska ekipa Olimpije je proti svojim vrstnikom iz Aluminija osvojila točko.

Tekmo v močnem dežju so bolje začeli gostje in povedli v 10. minuti z golom Žana Vidoviča, Olimpija pa je izenačila trinajst minut kasneje, ko je Haris Sadiković dosegel svoj četrti prvenstveni gol.

Ekipi sta tudi v drugem polčasu dosegli po en gol. Pri zmajih je v 59. minuti v igro vstopil Tai Mateo Panić in 18 minut zatem zadel za vodstvo Olimpije.

A domači so nesrečno ostali brez polnega izkupička, ko je v prvi minuti sodniškega dodatka za Aluminij z glavo zadel Vid Kovačec in postavil končni izid.

Mladi zmaji bodo prvenstvo nadaljevali v soboto, 5. oktobra, ko bodo gostili Triglav.