06.12.2020
Olimpija je v 16. krogu remizirala s Celjem
NK CELJE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:1 (0:1)

Strelci: Kuzmanović (86'); Vombergar (27')

Celje, Stadion Z'dežele, glavni sodnik: Nejc Kajtazović, pomočnika: Robert Vukan, Grega Kordež, četrti sodnik: Matej Jug.

Celje: Rozman, Brecl, Kuzmanović, Benedičić, Dangubić, Vrbanec (od 76. Rorič), Šporn, Stojinović, Zaletel, Novak (od 85. Pungaršek), Kadušić.

Trener: Kosić Dušan.

Olimpija: Frelih, Andrejašič (od 79. Fink), Milović, Močinić, Korun, Pavlović, Elšnik, Marin, Kvesić (od 61. Caimacov), Ivanović (od 73. Bosić), Vombergar.

Trener: Skender Dino.

Rumeni kartoni: Dangubić (40'), Kadušić (72'); Vombergar (48'), Marin (73'), Milović (77'), Fink (88')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 6. decembra, odigrali srečanje 16. kroga Prve lige Telekom Slovenije. V gosteh so proti ekipi Celja remizirali z rezultatom 1:1.

Celjani so nevarno zapretili že v 1. minuti. Po podaji s prostega strela je žoga preletela kazenski prostor in zadela vratnico, nato pa se odbila Frelihu v naročje. V nadaljevanju je prevladovala igra med obema kazenskima prostoroma, brez večjih priložnosti. Nekoliko bolj nevarni so bili domači, a niso resneje ogrozili vrat Freliha. V 27. minuti so Zmaji povedli. Po nekoliko srečnem odboju žoge v kazenskem prostoru se je najboljše znašel Vombergar, ki je prišel do okroglega usnja in ga poslal v mrežo. V 43. minuti so bili domači blizu izenačenja. Vrbanec je žogo poslal mimo Freliha, a z odličnim posredovanjem se je izkazal Milović, ki je žogo izbil z golove črte. Prvi polčas se je končal z minimalnim vodstvom Olimpije.

Drugi del tekme so bolj odločno začeli domači, Zmaji pa so se bolj posvetili branjenju vodstva. Celjani so žogo držali v svoji posesti in si poskušali priigrati kakšno nevarno priložnost, a niso bili posebej uspešni. Obramba Olimpije je dobro delovala, nekajkrat pa je z izhodom iz vrat Frelih preprečil nevarnost pred svojimi vrati. Tako je bilo vse do 88. minute, ko je Celje izenačilo. Kuzmanović je prodrl v kazenski prostor in z natančnim strelom premagal Freliha. Tekma se je končala z rezultatom 1:1.