13.09.2020
Srečanje se je končalo brez zadetkov
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NŠ MURA 0:0 (0:0)

Strelci: /

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Roberto Ponis, pomočnika:, Davor Brezar, Grega Kordež, četrti sodnik: Dragoslav Perić

Olimpija: Frelih, Fink, Samardžić, Korun, Lyaskov, Ostrc, Elšnik, Caimacov (od 88. Kadrić), Bagarić (od 59. Kapun), Bosić (od 59. Bagarić), Ivanović (od 68. Blagaić).

Trener: Skender Dino.

Mura: Obradović, Kozar, Maruško (od 46. Bobičanec), Kouter, Kous, Horvat, Karničnik, Šturm, Žižek (od 94. Cipot), Gorenc, Filipović.

Trener: Šimundža Ante.

Rumeni kartoni: Bagarić (15'), Ivanović (68'), Fink (75'), Korun (78'); Horvat (55'), Bobičanec (62'), Šturm (77.), Gorenc (88')

Rdeči kartoni: /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 13. septembra, odigrali srečanje tretjega kroga Prve lige Telekom Slovenije. V Stožicah so remizirali z Muro. Končni rezultat tekme je bil 0:0.

Prvi polčas ni ponudil veliko razburjenja za gledalce, ki so si lahko s tribun Stožic v živo ogledali prvo letošnje domače prvenstveno srečanje. Nogometaši Olimpije so prvič nevarno zapretili v 20. minuti, ko se je po nesporazumu v gostujoči obrambi v priložnosti znašel Bosić. Slednji je stekel za žogo, ki se je odbila proti vratom Mure, a vratar Obradović je popravil napako in prvi prišel do okroglega usnja. Naslednjič je bilo nevarno šele ob samem izteku polčasa, ko je do strela z roba kazenskega prostora prišel Elšnik. Vezist Olimpije je nevarno poskusil, a ni bil dovolj natančen, saj je žoga poletela mimo gola. Prvi del tekme se je končal brez zadetkov.

Na začetku drugega polčasa so Zmaji takoj zapretili. Ostrc je streljal z roba kazenskega prostora, a Obradović je strel ubranil. Nevarno je bilo tudi v 72. minuti, vendar tokrat pred vrati Olimpije. Žižek je po protinapadu nevarno sprožil, a ni bil dovolj natančen. V 73. minuti so gostje še enkrat zapretili, in sicer prek Bobičanca, ki je močno streljal. Meril je prek vrat. Do konca srečanja sta imela oba nasprotnika še nekaj polpriložnosti, a niso resneje ogrozili vrat. Tekma se je zaključila brez zadetkov. Naslednji preizkus Zmaje čaka naslednjo nedeljo, ko se bodo v gosteh pomerili z Aluminijem.

Na današnji tekmi sta dva igralca debitirala za člansko moštvo Olimpije. Djordje Ivanović je tekmo začel v prvi postavi, Gal Kurež pa je v igro vstopil v 59. minuti. Obema čestitamo in jima želimo veliko odličnih nastopov v zeleno-belem dresu.