10. Krško 23 16

Delitvi točk na tekmah s Triglavom

10.03.2019
Selekciji U17 in U19 v DP s Kranjčani igrali 2:2
Olimpijini kadeti in mladinci so v nedeljskem 17. krogu državnega prvenstva gostili Triglav. Obe tekmi sta se končali z neodločenim izidom 2:2.

Na kadetski tekmi so bili v uvodnih minutah boljši gostje, ki so povedli v 15. minuti z golom Albina Ahmetaja.

Varovanci Milana Anđelkovića so bili povsem enakovreden tekmec, vendar pa v prvem polčasu niso uspeli realizirati svojih priložnosti. Na njihovo srečo je bil v domačih vratih odlični Maj Pavli, ki se je izkazal z nekaj obrambami in svoje moštvo obdržal v igri za zmago.

Olimpijini kadeti so v drugem polčasu prestavili v višjo prestavo. To je jim je prvič obrestovalo v 51. minuti, ko je izid poravnal Urh Lampret. Ta je dosegel že tretji gol v spomladanskem delu in osmega v sezoni, s čimer je prvi strelec zmajev.

Za popoln preobrat domačinov je v 72. minuti poskrbel Svit Sešlar, ki je bil natančen sedmič v sezoni, kar pa žal ni bilo dovolj za tri točke.

Triglavani so namreč izid poravnali v drugi minuti sodniškega podaljška. Zadnjo akcijo na tekmi je z desne strani z zelo natančnim strelom uspešno zaključil Luka Vuković in ekipi sta si razdelili po točko.

Mladincem kljub napadalni igri in prevladi le točka

Tekma mladinskih selekcij Olimpije in Triglava se je začela z veliko premočjo domačinov. Prvi priložnosti za zmaje je imel Haris Kadrić, ki je sprožil v 2. in 19. minuti, a je bil obakrat na pravem mestu vratar Adam Alagić.

Ta je v nadaljevanju ustavil še strela Vanje Panića (24.) in Kadrića (25.), bil v 35. minuti nemočen ob strelu Oliverja Kregarja, vendar ga je rešila vratnica.

Triglavani so zdržali hude nalete Olimpije in jih v drugem delu prvega polčasa šokirali z dvema goloma. Najprej je Kristijana Sekulića v 37. minuti premagal Izidor Erazem Kamšek, pet minut kasneje pa je bil z razdalje uspešen še Jakoslav Stanković.

A zmaji so po prejetih golih še naprej vztrajno napadali, kar se jim je obrestovalo v 44. minuti. Takrat so napadli po levi strani, sledil je predložek v kazenski prostor, ki ga je v gol pretvoril Kadrić.

Varovanci Gorana Stankovića so tudi v drugem delu nizali napadalne akcije. Že po minuti nadaljevanja je bil Kregar neuspešen z desne strani, v 58. minuti je Kadrić s prostega strela za las meril mimo leve vratnice, v 60. in 65. minuti pa je bil neuspešen Panić.

Olimpija je bila za svoj trud poplačana v 80. minuti, ko je gostujoči igralec Žan Anžič premagal svojega vratarja, s čimer je bil izid poravnan na 2:2.

Zmaji so le dve minuti po izenačenju ostali le z deseterico igralcev, saj je Jakupovič prejel rdeči karton, vendar pa so do konca tekme ohranili rezultat in osvojili točko.

Tako kadete kot mladince sedaj čaka 20-dnevni premor, naslednji tekmi bodo igrali 30. marca, ko jih čakata gostovanji pri Mariboru.