Derbi se je končal brez zmagovalca

27.08.2017
Na reprezentančni premor kot vodilni
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK MARIBOR 0:0

Ljubljana – Stadion Stožice, gledalcev: 13.100, glavni sodnik: Damir Skomina (Koper), pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Robert Vukan (Gornja Radgona), četrti sodnik: Matej Jug (Tolmin), delegat: Vlado Močnik (Rogatec).

OLIMPIJA: Vodišek, Apau, Ilić, Bajrić, Štiglec, Tomić, Čanađija, Alves (od 78. Vombergar), Oduwa (od 69. Savić), Kapun, Issah (od 83. Brkić). Trener: Igor Bišćan.
MARIBOR: Handanović, Šuler, Vrhovec, Ahmedi (od 84. Hotić), Kabha, Milec, Rajčević, Mešanović, Viler, Bohar (od 74. Bohar), Kramarić (od 65. Tavares). Trener: Darko Milanič.
Rumeni kartoni: Oduwa (45.), Čanađija (90.); Vrhovec (11.), Kabha (54.), Ahmedi (82.), Mešanović (88.)
Rdeči kartoni: /.

Sedmi krog državnega prvenstva je prinesel prvi letošnji večni derbi. Ljubljančani so ga pričakali kot vodilno moštvo prvenstva, na prejšnjih šestih tekmah so zbrali 16 točk. Igor Bišćan je v primerjavi s tekmo v Dravogradu opravil eno spremembo v začetni enajsterici, Oduwa je zamenjal Savića. Na klop se je vrnil Brkić, manjkal je poškodovani Nejc Vidmar.

V prvem delu smo spremljali pobudo Olimpije, ki pa dobre igre ni uspela kronati z zadetkom. V 13. minuti sta zapretila Oduwa in vselej nevarni Issah, toda slednji ni prišel do zaključnega strela. Ganec je bil nevaren še v dveh poskusih, enkrat je zapretil še Bajrić, ki pa je po kotu Alvesa z glavo streljal čez gol. Gostje so se osredotočili na branjenje svojih vrat in si v prvem delu niso priigrali niti ene omembe vredne priložnosti.

Tudi drugi polčas je minil v znamenju zmajev. Zeleno-beli so imeli pobudo, pretili predvsem prek Issaha in Kapuna, proti koncu tekme tudi prek rezervista Savića. V 69. minuti je gostujoči vratar odbil poskus Issaha, ki je preigraval in sprožil nekoliko s strani, tri minute kasneje pa je Stefan Savić streljal čez gol.

Na vrsti je reprezentančni premor, naslednja prvenstvena preizkušnja zmaje čaka v nedeljo, 10.9., ob 16:55 v Krškem.