Olimpija - Mura
23.11., ob 20:15, stadion Stožice

Djermanovič podpisal za Olimpijo

16.12.2011
Še pred začetkom januarskega prestopnega roka prva okrepitev v Ljubljani.

Dejan Djermanovič je danes Olimpiji obljubil zvestobo do poletja 2014 in tako postal prva okrepitev za spomladanski del sezone 2011/12. Triindvajsetletni napadalec je zadnje leto igral v Bolgariji, kjer je bil član Litexa iz Loveča, s katerim pa je prekinil pogodbo in v Ljubljano prihaja kot prost igralec. Zmaji so nogometaša, ki je v mladih kategorijah igral za Olimpijo, pa se kasneje v slovenski prvi ligi dokazal pri velenjskem Rudarju, lovili že zadnjih nekaj mesecev.

»Dejan je končno naš igralec! Čakali smo ga šest mesecev, nisem obupal, od poletja sem se zavzemal za njegov prihod. Pomembno je, da je otrok Olimpije, Ljubljančan in prava okrepitev. Upam, da bo v zeleno-belem dresu zabil veliko golov,« je bil po sklenitvi posla zelo zadovoljen športni direktor Milenko Ačimovič.

Tudi Djermanovič ni skrival zadovoljstva ob prihodu domov. Po opravljenem mladinskem stažu pri Olimpiji ni dobil priložnosti v članski ekipi, prav tako pa se poleti vrnitev v Ljubljano še ni izšla. »Pravijo, da gre v tretje rado. Počutim se super, uresničila se mi je otroška želja, saj želi vsak ljubljanski otrok igrati za člansko moštvo Olimpije. Sam želim upravičiti zaupanje kluba, igrati dobro in pomagati Olimpiji do uresničitve zadanih ciljev,« je po podpisu pogodbe povedal Djermanović, ki je tako že pred začetkom januarskega prestopnega roka rešil svojo status.