10. Rudar 17 7

Dominantni predstavi mladih zmajev proti Krčanom

02.11.2019
Kadeti in mladinci na dveh tekmah s Krškim zabili 9 golov
Kadeti in mladinci Olimpije so v Športnem parku Jama igrali tekmi 12. kroga državnega prvenstva proti Krškemu. Mladi zmaji so navdušili z visokima zmagama, kadeti so bili uspešni s 5:0, mladinci pa s 4:1.

Kadetska ekipa Olimpije je v primerjavi s preteklo tekmo doživela eno večjo spremembo v začetni postavi, prvega vratarja Jako Grilja Miletića je zamenjal Armin Handanović, ki je dobil priložnost prvič v sezoni.

Prvi polčas je bil rezultatsko zelo izenačen, saj so gledalci videli le en zadetek. Za veselje domačih je v 36. minuti poskrbel Nemanja Gavrić, to pa je bil tudi edini gol v uvodnih 40 minutah.

V drugem delu so zmaji pokazali svojo kakovost. Po dveh minutah nadaljevanja je vodstvo Olimpije podvojil Haris Sadiković, v 53. minuti pa se je med strelce vpisal tudi najučinkovitejši nogometaš v državnem prvenstvu, Nikola Jovićević.

Glavni trener Olimpije Miha Vončina je v 61. minuti na igrišče poslal Taija Matea Panića, kar se je izkazalo za odlično potezo. Panić je namreč poživil igro in se v naslednjih 21 minutah izkazal s kar dvema zadetkoma, najprej je v 70. minuti zadel za 4:0, nato pa v 82. minuti postavil končni izid tekme (5:0).

Kadeti bodo sezono nadaljevali v sredo, 6. novembra, ko bodo na prestavljeni tekmi 6. kroga gostili Domžale.

Mladinci v mrežo Krčanov pospravili pet žog

Odličen dan Olimpije v Športnem parku Jama je zaokrožila mladinska ekipa, ki je svoje nasprotnike premagala s prepričljivih 4:1.

Varovanci Gorana Stankovića so hitro pokazali, da se bodo na domačem igrišču zadovoljili le s polnim izkupičkom. Že v tretji minuti jih je v vodstvo popeljal Svit Sešlar, v 19. minuti pa je Vanja Panić postavil izid polčasa.

Ekipi sta v drugem delu dosegli še tri gole. Najprej je strelski pohod zmajev v 54. minuti nadaljeval Michael Pavlović. Dve minuti kasneje je častni gol za goste dosegel Josip Križnik, zadnje dejanje pa je pripadlo Olimpiji, za katero je v 78. minuti zadel še Tim Židan.

Mladinci so pred svojimi gledalci slavili visoko zmago in s tem pripravili zgodnje darilo svojemu trenerju Goranu Stankoviću, ki bo v nedeljo praznoval rojstni dan.

Mladinska selekcija bo naslednjo tekmo igrala prihodnjo soboto, 9. novembra, ko se bo v Bakovcih pomerila z Muro.