Evropsko pot bomo nadaljevali v evropski ligi

18.07.2018
Ljubljančani niso uspeli zmagati v Bakuju
FK QARABAG – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:0

Baku, stadion Tofiq Bahramov, gledalcev: 20.000, glavni sodnik: Erez Papir, pomočnika: David Elias Biton in Eliyahu Casapu, četrti sodnik: David Fuxman (vsi Izrael), delegat, Robert Kispal (Madžarska).

Qarabag: Vagner, Medvedev, Slavchev, Michel, Quintana (od 41. Ozobić), Madatov (od 90. Agolli), Zoubir, Rzezniczak, Huseynov, Guerrier, Diniyev. Trener: Gurban Gurbanov.

Olimpija: Ivačič, Bagnack (od 74. Ilić), Gajić, Zarifović, Štiglec, Tomić, Putinčanin, Avramovski, Boateng, Savić (od 46. Črnic), Kronaveter (od 72. Miškić). Trener: Ilija Stolica.

Rumeni kartoni: Rzezniczak (90.), Ozobić (90.); Boateng (5.), Putinčanin (85.), Gajić (87.), Črnic (90.)
Rdeči karton: Gajić (90., drugi rumeni)

Na povratni tekmi prvega kroga kvalifikacij za ligo prvakov v Bakuju, kjer so nogometaši Olimpije proti Qarabagu lovili zaostanek z 0:1 s prve tekme, je zmaje pričakala peklensko vroča temperatura, nič kaj gostoljubni pa niso bili niti domači navijači. Ilija Stolica je v primerjavi s tekmo v Ljubljani v prvi postavi opravil eno spremembo, in sicer je kaznovanega Abassa Issaha zamenjal Kingsley Boateng. V napadu je tekmo začel Rok Kronaveter.

Tekmo so precej boljše začeli zmaji, ki so si prvo priložnost zahvaljujoč agresivni igri na nasprotnikovi polovici priigrali v osmi minuti. Zarifović je z dolgo podajo zaposlil Savića, slednji je v svojem slogu prodrl v sredino in tam našel Kronavetra, ki pa je ugodnega položaja streljal premalo natančno. Naslednja nevarnost pred domačimi vrati je prišla v 25. minuti. Boateng in Avramovski sta na vrhu kazenskega prostora poskušala odigrati dvojno podajo, domači branilci pa so v zadnjem trenutku Italijanu v vrstah Olimpije preprečili priložnost za dosego gola. Je bil pa zato Boateng bolj nevaren tik pred koncem prvega polčasa. Kronaveter ga je našel z odlično globinsko podajo, Kingsley pa je nekoliko prepozno v sredini videl dobro odkritega Savića, tako da so branilci Qarabaga uspeli rešiti sila nevarno akcijo.

Tudi v drugem polčasu smo spremljali podobno zgodbo. Ljubljančani so imeli žogo več v svoji posesti, domači pa so se osredotočili na protinapade in prekinitve. Iz ene izmed slednjih pa so najlepšo priložnost v drugem polčasu imeli zmaji. Domači so izvedli kot, Olimpija pa protinapad, po katerem najprej Boateng ni prišel do zaključnega strela, Avramovski pa je bil v nadaljevanju akcije premalo natančen.

Sledi nastop v drugem krogu kvalifikacij za evropsko ligo. Nasprotnik bo Crusaders iz Severne Irske, prva tekma pa bo v četrtek, 26. julija, ob 20:00 v Stožicah.