29.02.2020
Po vodstu Olimpije na koncu le izenačen rezultat
NK RUDAR VELENJE – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:1 (0:1)
Strelca:  Cekici (39'), Ćosić (65')

Velenje – Stadion Ob jezeru, glavni sodnik: Antič Mihael (Dekani), pomočnika: Vidali Manuel (Gračišče) in Kordež Grega (Dol pri Ljubljani), četrti sodnik: Šmajc David (Kranj), delegat: Režonja Slavko (Turnišče).

Rudar: Radan, Džinić, Ćosić, Pavlović, Krefl, Pušaver, Črnčič (od 55. Filipović), Anđelković, Radić (od 90. Panadić), Kuzmanović, Koprivnik (od 62. Lelić). Trener: Andrej Panadić.

Olimpija:  Vidmar, Boakye, Samardžić, Bagnack, Pavlović, Tomić, Knežević, Valenčič (od 69. Menalo), Savić, Cekici, Vukušić (od 82. Bezjak). Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Pušaver (31'), Radan (87'); Menalo (74'), Cekici (86')

Olimpija je 23. krog Prve lige Telekom Slovenije odigrala na stadionu Ob jezeru pri velenjskem Rudarju. V začetno enajsterico se je po Samardžiću v torek, vrnil še Bagnack. Oba sta bila kaznovana zaradi kartonov. V prvo enajsterico pa se je uvrstil tudi mladi Pavlović, ki je po poškodbi mišice nadomestil Jurčevića.

V 5. minuti je po kotu Cekicija atraktivno poskusil Bagnack, a brez uspeha. Tekma se je nato v nadaljevanju prvega polčasa več ali manj odvijala na polovici domačih igralcev. Zmaji so imeli nekaj priložnosti, ki pa jih niso uspeli izkoristiti. V 20. minuti je sledila prva večja priložnost za Ljubljančane, ko je iz prostega strela udaril Cekici. Žoga je bila nekoliko previsoka in je zatresla zgolj zgornji del mreže. V 26. minuti je blizu bil še Savić, ki je žogo poslal mimo desne vratnice. Sledilo je nekaj minut Rudarja, ki je z dvema akcijama bil neuspešen. Prvi poizkus je obranil Vidmar, pri drugem pa je odlično posredoval Samardžić.

Do zadetka in minimalne prednosti v 39. minuti

Zmaji so povečevali pritisk na domača vrata tudi v 33. minuti, ko je iz obrata poskusil Valenčič. Sledil je prodor Savića po desni strani ter podaja do Cekicija, ki je s strelom v 39. minuti prišel do osmega gola v sezoni in prednosti Olimpije z 0:1. Takoj zatem je v 41. minuti sledila še ena priložnost za zmaje, ki pa so jo knapi obranili.

Prvo lepšo akcijo v drugem polčasu smo zabeležili v 51. minuti, ko je preigraval Savić, žogo s peto poslal do Valenčiča, ki pa je nastreljal obrambo nasprotnikov. V nadaljevanju je četa Safeta Hadžića sicer imela posest žoge, a večjih priložnosti ni bilo. V 63. minuti je poskušal Vukušić, dobro pa je odreagiral Radan in žogo poslal v kot.

Izenačenje in nedosojena enajstmetrovka?

Neprevidna igra Ljubljančanov v njihovem kazenskem prostoru je bila v 65. minuti kaznovana z zadetkom Ćosića, ki je tako na stadionu Ob jezeru izenačil rezultat. Približno 10 minut zatem je na drugi strani prodiral Menalo, ki je padel v kazenskem prostoru. Glavni sodnik Antič pa kljub prekršku ni pokazal na najstrožjo kazen, ampak je kaznoval Menala. Porumeneli Menalo je z levico sprožil še v 79. minuti, njegov strel pa je domači vratar izbil v kot. Tekma se je tako končala z izenačenim rezultatom 1:1.

Zmaji bodo naslednjo tekmo igrali v torek, 3. marca, ko se bodo na Kiričevem pomerili z Aluminijem.