Olimpija - Mura

Izkušeni branilec Dejan Kelhar se seli v Turčijo k Sivassporu

21.12.2016
Ranko Stojić: »Dejan je dal Olimpiji vse, zato je tudi pošteno nagrajen.«
Ljubljana – Potem ko so aktualni državni prvaki od včeraj postali močnejši za nadarjenega makedonskega vezista Daniela Avramovskega, se je dan pozneje od zmajevega gnezda poslovil izkušeni osrednji branilec Dejan Kelhar.

32-letni Brežičan ima ogromne zasluge za lanski uspeh, ko so nogometaši Olimpije po sušnih 21 letih vrnili naslov državnega prvaka v prestolnico. Kelhar se seli v Turčijo k Sivassporju, ki trenutno zaseda 2. mesto v tamkajšnji drugoligaški konkurenci.
»V prvi vrsti želim poudariti, da je Dejan Kelhar eden najbolj vzornih nogometašev, zaradi česar si je omenjeni prestop v enega od najbolj urejenih klubov v Turčiji nedvomno tudi zaslužil. To je obenem sporočilo za vse ostale izkušenejše nogometaše, ki so Olimpiji, podobno kot Dejan, s svojim vzornim odnosom do dela in kakovostnimi igrami na zelenici dali veliko, in bodo tako imeli enako možnost, da si zagotovijo donosno pogodbo v tujini. Prepričan sem, da bo Dejan tudi v Turčiji pokazal svoje kvalitete,« je po slovesu sedaj že nekdanjega branilca Olimpije povedal športni direktor kluba Ranko Stojić.

Dejan Kelhar se je z omenjenim turškim drugoligašem dogovoril za sodelovanje do konca te sezone z možnostjo podaljšanja.

Srečno, Dejan!