Tekma ni določena.

Januarja na Copa del Sol 2013

13.12.2012
Nogometaši Olimpije drugič zapored na priprave v Španijo.

Olimpija se bo v začetku koledarskega leta še drugič zapored udeležila turnirja Copa del Sol na južni španski obali. Zmaji so na lanskem turnirju pustili dober vtis in so v svoji skupini osvojili tretje mesto, poleg odlične organizacije in močnih tekmecev pa obisk turnirja prinaša tudi vrhunske pogoje za trening.

Copa del Sol 2013 bo na sporedu med 23. 1. in 2. 2., ekipe pa bodo ponovno razdeljene v dve skupini, ki bosta vsebovali po šest klubov. Vsak ima zagotovljene tri tekme (ne pomeri se z vsemi tekmeci v skupini).

Med potencialnimi tekmeci je tudi Olimpijin letošnji evropski krvnik Tromsø, ter nasprotnika iz zadnjega turnirja Copa del Sol Molde in Göteborg.

Sodelujoči klubi na Copa del Sol 2013:
Tromsø IL(Norveška)
Strømsgodset IF (Norveška)
Molde FK (Norveška)
Rosenborg BK (Norveška)
IFK Göteborg (Švedska)
Widzew Łódź (Poljska)
FC Vaslui (Romunija)
CSKA Moskva (Rusija)
FC Copenhagen (Danska)
Shakhtar Donetsk (Ukrajina)
Olimpija Ljubljana (Slovenija)

Organizatorji bodo v naslednjih dneh potrdili še zadnjega udeleženca turnirja in naslednji teden opravili tudi žreb skupin.

Tekme na turnirju Copa del Sol 2013 bosta tokrat priredila La Manga in San Pedro del Pinatar, ki je kot gostitelj nadomestil Benidorm, kjer je lani bivala odprava Olimpije.

Člansko moštvo pod vodstvom trenerja Andreja Razdrha bo sicer priprave na spomladanski del sezone 2012/13 začelo 7. januarja.