Olimpija - Mura
23.11., ob 20:15, stadion Stožice

Julius Wobay tudi uradno novi član Olimpije

29.01.2016
Zmaji močnejši za robustnega krilnega napadalca
Ljubljana – Dan pred odhodom na enotedenske priprave v hrvaško Istro so zmaji tudi uradno postali močnejši za 31-letnega krilnega napadalca Juliusa Wobaya, ki je v sredo na prijateljskem obračunu z Radomljami že odigral svoje prve minute v zeleno-belem dresu.

Wobay, ki je za izbrano vrsto Sierre Leone odigral 37 tekem in dosegel 14 zadetkov, je poklicno nogometno pot začel v rodnem Freetownu (glavno mesto Sierre Leone) pri tamkajšnjem prvoligašu East and Lions, od koder je po sezoni igranja (2003/04) prispel v Evropo, kjer je najprej zaigral za ciprskega prvoligaša Onisilos Sotira. Na Cipru je igral še za moštvi Nea Salmina in Aris Limassol. Kasneje ga je poklicna pot nogometaša popeljala še v Romunijo (Uni. Craiova), Azerbajdžan (Hazar, Neftči), Egipt (El Masry) in Združene arabske emirate (Al-Shabb).

Pred prihodom v slovensko prestolnico je zadnji dve sezoni preživel pri znanemu azerbajdžanskemu prvoligašu Neftčiju, kjer jo je že zagodel slovenskemu predstavniku. Na tekmi 2. kroga kvalifikacij za uvrstitev v skupinski del Lige Europa je namreč Julius Wobay v sezoni 2014/15 v dresu Neftčija dosegel zadetek za zmago z 1:2 na Bonifiki. V vseh klubskih tekmovanjih je najnovejša okrepitev zmajev odigrala skupno 200 uradnih tekem, na katerih je dosegla 37 zadetkov in vknjižila 13 podaj (14.453 minut).

Gre za nogometaša, ki lahko igra na obeh krilnih položajih v napadu, odlično pa se znajde tudi v vlogi napadalno usmerjenega vezista, kar je ne nazadnje že nakazal pred dvema dnevoma v dvoboju z Radomljani.
»Najprej moram poudariti, da sem izjemno zadovoljen zaradi prihoda v Olimpijo. Posebna zahvala gre vodstvu kluba, športnemu direktorju Ranku Stojiću in še posebej velikemu gospodu, predsedniku Milanu Mandariću, ki sta pokazala veliko zanimanje za moj prihod v Ljubljano. Glede na to, da v Sloveniji že nekaj časa zelo uspešno igrata Ezekiel Isoken Henty in Blessing Chibuike Eleke, po novem moja soigralca, bo proces privajanja na novo okolje in soigralce bistveno lažje in hitrejše. Verjamem, da lahko v nadaljevanju sezone ohranimo minimalno prednost pred največjim tekmecem. Marsikaj sem že slišal o rivalstvu med Olimpijo in Mariborom, sedaj pa bom v vlogi člana zeleno-belih to rivalstvo izkusil še na lastni koži. Do uvodne tekme s Koprom bom v optimalni fizični pripravljenosti,« je ob podpisu 1,5-letne pogodbe (do 30. 5. 2017) z Olimpijo dejal levi krilni napadalec Julius Wobay.

Glavni trener članskega moštva Marko Nikolić ni skrival zadovoljstva nad novo okrepitvijo edinega ljubljanskega prvoligaša.
»Že samo dejstvo, da je ob še nekaterih zanimivih ponudbah izbral ravno našo, dovolj zgovorno priča o tem, da se je nova (uspešna) zgodba Olimpije hitro razširila tudi zunaj slovenskih meja. Gre za odličnega nogometaša, ki je tudi izjemna osebnost. Krasijo ga odlična tehnična podkovanost, odličen pregled nad igro in možnost igranja na različnih položajih v napadu. Torej gre za vsestranskega napadalca, ki bo v sodelovanju z Elekejem in Hentyem tvoril naš napad. Za Wobayem je sila zanimiva evropska klubska in reprezentančna kariera, zato sem mnenja, da smo uspeli v svoje vrste privabiti resnično odličnega nogometaša,« pa je povedal prvi mož strokovnega vodstva zeleno-belih.