Tekma ni določena.

Junaki iz Izmirja na sprejemu v Mestni hiši

13.04.2019
Selekcijo U12 gostil ljubljanski župan Zoran Janković
Zmajčki ekipe U12 so pred dnevi dosegli enega največjih klubskih uspehov v mlajših kategorijah v zgodovini. Na nesojenem evropskem klubskem prvenstvu so se v konkurenci 72 ekip iz petnajstih držav uvrstili v polfinale in končali turnir na izvrstnem četrtem mestu. Zmajčki (letnik 2007) so pod vodstvom trenerja ekipe in direktorja Nogometne šole Olimpija do U14 Hajra Rizvića na trinajstih tekmah zabeležili le dva poraza, v skupini devetih ekip predtekmovanja pa celo osvojili prvo mesto. In to med samimi evropskimi velikani. Nato so preskočili še osmino finala in četrtfinale, zaustavili pa so jih šele vrstniki iz Anglije, ekipa Manchester City, ki je na koncu osvojila turnir Izmir Cup 2019.

Uspeh je odmeval tudi doma in ekipo je sprejel župan mesta Ljubljana Zoran Janković. Prijetno druženje se je zavleklo, zmajčki so namreč z gospodom županom kar nekaj časa "brcali" žogo, se nato okrepčali, gostitelju sprejema pa vročili simbolični dres ter mu obljubili, da bodo še naprej pridno trenirali in zmagovali.

Olimpijo so na turnirju Izmir Cup predstavljali: Luka Jelić, David Pejičić, Maj Trček, Žan Sedej Dolničar, Matic Novšak, Žiga Pečjak, Dominik Drobnič, Mateo Ačimović, Matej Tadič, Jaka Čibej, Tarik Harambašić, Robert Rahne, Blaž Komič in Svit Oblak.