10. Rudar 13 5

Kadeti z razpoloženim Jovićevićem premagali Triglav, poraz mladincev

05.10.2019
Selekcija U17 v DP zmagala z 2:1, selekcija U19 izgubila z 2:3
Olimpijini kadeti in mladinci so v 8. krogu državnega prvenstva v Športnem parku Jama gostili Triglav in iztržili polovičen izkupiček. Kadeti so zmagali z 2:1, mladinci pa tesno izgubili z 2:3.

Kadetska ekipa je odlično začela dvoboj s prvouvrščenimi Kranjčani in v prvih 24 mintuah dosegla dva gola. Strelec obeh je bil Nikola Jovićević, ki je prvič zadel v 12. minuti, drugič pa v 24. minuti za vodstvo z 2:0.

Odlični Jovićević, ki je v tej sezoni dosegel že sedem golov, je nato igrišče moral zapustiti v 33. minuti zaradi težav s prepono, namesto njega pa je vstopil Tai Mateo Panić.

Zmaji so visoko vodstvo držali do 63. minute, ko je za Triglavane zadel Deen Adrović, a to je bil edini zadetek gostov na tekmi.

Olimpija je po izključitvi Aneja Kujovića v 83. minuti tekmo končala z deseterico, po zadnjem sodniškem pisku pa se veselila polnega izkupička.

Tesen poraz mladincev

Mladinska selekcija je po štirih zaporednih prvenstvenih zmagah morala priznati premoč Triglavu. Gostje so polčas dobili z 1:0, potem ko je v 17. minuti zadel Luka Vuković.

Zmaji so v drugem polčasu zrežirali preobrat. Najprej je v 64. minuti izenačil Enrik Ostrc, v 72. Pa je za vodstvo poskrbel rezervist Rob Rudonja, ki je vstopil le dve minuti pred tem.

A konec je žal pripadel gostujoči ekipi. Ta si je vse tri točke zagotovila z goloma med 78. in 83. minuto, ki ju je dosegel Damjan Jovanović.

Kadetska ekipa prihodnji konec tedna ne bo imela tekme, mladinci pa bodo 13. oktobra gostovali pri Rudarju.