10. Rudar 20 8

Kadetska selekcija osvojila turnir v Banjaluki

04.08.2019
Zmaji premagali ekipi iz Avstrije in Republike Srbske
Olimpijini kadeti so ta konec tedna uspešno nastopili na mednarodnem turnirju v Banjaluki, kjer so v konkurenci štirih ekip osvojili prvo mesto.

Zmaji so se najprej pomerili z avstrijskim moštvom FC KSV 1919 Kapfenberger. Ljubljančani so hitro zagospodarili na igrišču in povedli v osmi minuti z golom Bakića. Tudi preostanek polčasa je minil v znamenju premoči Olimpije, za katero sta zadela še Baskera in Sadiković. Slednji je bil najbolj razpoložen igralec na tekmi, saj je v drugem polčasu dosegel še dva gola in poskrbel za visoko zmago s 5:0.

Olimpija je nato v finalu igrala s selekcijo Republike Srbske. Ekipi sta bili zelo izenačeni, igra pa je bila trda in agresivna. Prvi gol so dosegli zmaji, ki so si priborili enajstmetrovko, z bele točke pa je bil zanesljiv Sadiković. Gostitelji so pritiskali vse do zadnjih trenutkov tekme in v sodniškem podaljšku dosegli izenačujoči gol. O zmagovalcu so nato odločale enajstmetrovke. Pri zmajih se je s tremi obrambami izkazal Jaka Grilj Miletič, njegovi soigralci pa so bili uspešni pri svojih strelih in na koncu zmagali s 6:5.