10. Krško 27 20

Kregar zadel za remi s Španijo, Panić v polno ob porazu z Islandijo

20.03.2019
Oliver Kregar in Vanja Panić strelca na reprezentančnih tekmah
Slovenski nogometni reprezentanci U17 in U19 sta danes odigrali prvi tekmi v elitnem krogu kvalifikacij za nastop na evropskem prvenstvu. Na obeh tekmah sta bila v središču pozornosti naša igralca, saj je v dresu selekcije U17 zadel Vanja Panić, za reprezentanco U19 pa Oliver Kregar.

Slovenska izbrana vrsta do 19 let kvalifikacije za EP igra na Nizozemskem, kjer je na prvi tekmi remizirala s Španijo (1:1).

Za Slovenijo je tekmo v prvi postavi začel Matija Burin, medtem ko je Oliver Kregar na svojo priložnost čakal na klopi za rezerviste.

Obe ekipi sta že v prvem polčasu ostali s po desetimi igralci na zelenici. Pri Sloveniji je bil v 29. minuti izključen Tamar Svetlin, pri Španiji pa devet minut kasneje Sergio Gomez.

Španci so povedli v 56. minuti, ko je Abel Ruiz zadel z bele točke. Osem minut kasneje je na igrišče vstopil Kregar, ki je postal glavni junak slovenske reprezentance, saj je v 91. minuti postavil končni izid tekme.

»Tekmo smo začeli slabo, Španci so si pripravili veliko priložnosti, ki pa jih na našo srečo niso izkoristili. Nato smo prejeli rdeči karton in se posledično postavili bolj obrambno. Naslednjih nekaj minut je bilo za nas zelo težkih, nato pa so tudi nasprotniki prejeli rdeči karton in igra je postala bolj izenačena. V drugem polčasu so nas nasprotniki zelo stiskali in si izborili enajstmetrovko, ki so jo tudi uspešno izvedli. Po prejetem golu smo se osredotočili le na napad in poskušali izenačiti. Ko sem vstopil v igro, sem imel v mislih samo en cilj - doseči gol. Na koncu smo osvojili smo točko, kar nam daje dobro izhodišče za osvojitev prvega mesta, ki pelje na evropsko prvenstvo, rezultat pa predstavlja dobro vzpodbudo za nadaljne tekme,« je ocenil Kregar.

Slovenci bodo naslednji dvoboj igrali v soboto, ko se bodo pomerili z Nizozemci.

Panić strelec ob porazu

Kadetska reprezentanca je v Nemčiji začela z nastopi v kvalifikacijah za evropsko prvenstvo. V prvem krogu je tesno izgubila proti Islandiji z 1:2.

Islandija je bolje začela tekmo in prvi polčas dobila z 2:0. Prvi gol na tekmi je v 8. minuti dosegel David Snaer Johannsson. Slovenija je bila v 33. minuti blizu izenačenju, vendar je Benjamin Šeško zadel okvir vrat. Islandci so to kaznovali in dve minuti kasneje podvojili vodstvo z golom Jona Gislija Eylanda Gislasona.

Olimpijin napadalec v vrstah slovenske reprezentance Vanja Panić je v igro vstopil v 31. minuti, nato pa v 82. zadel za končnih 1:2.

»Zadovoljen sem s svojo predstavo, sam sem z vstopom poživil našo igro in tudi zadel, žal pa to ni bilo dovolj za pozitiven rezultat,« je povedal Panić.

Selekcija U17 bo kvalifikacije nadaljevala v soboto, ko bo njen tekmec Belorusija.