Rudar - Olimpija
Sobota, 29. 2., ob 14:00, Velenje

Medijske neresnice o pogajanjih z nemškimi vlagatelji

22.01.2020
Sporočilo za javnost
Neresnične in zavajajoče so navedbe in namigi, zapisani v članku »Ker je spet dobil precej volje in veselja«, objavljenem v današnji izdaji časopisa EkipaSN. Avtor članka namiguje, da je za zaplete v pogajanjih o prevzemu Olimpije z nemškimi vlagatelji odgovoren predsednik Olimpije Milan Mandarić oz njegove zahteve po spremembi pogojev prevzema. Ta trditev je le eden izmed škodoželjnih konstruktov, ki jih omenjeni časopis redno vsiljuje slovenski javnosti v svojem značilnem slogu in v želji, da  naredi škodo ugledu kluba in njenemu predsedniku.

Resnica je povsem drugačna, predsednik Olimpije Milan Mandarić je v pogovore z morebitnimi nemškimi vlagatelji vstopil s polno resnostjo in odgovornostjo do kluba in do sogovornikov, tako kot je to počel vedno v preteklosti v dolgi poslovno-športni karieri. Tudi v tem primeru je predsednik Milan Mandarić držal besedo in izpolnil pogoje, ki so bili dogovorjeni v pogajanjih o prevzemu in v podpisani pogodbi. Z njegove strani ni bilo nobene ovire, da bi potencialni vlagatelji vplačali zahtevani denar in zaključili prevzemni posel. Da se to ni zgodilo, je odgovornost izključno na strani nemških vlagateljev, ki so dan pred predvidenim rokom sporočili, da do dogovorjenega roka ne morejo izpolniti predvidenih pogojev. Konec koncev se je Thomas Kaiser zaradi tega tudi opravičil predsedniku Milanu Mandariću in navijačem Olimpije. Predsednik Olimpije Milan Mandarić jim je kljub temu in na prošnjo Thomasa Kaiserja odobril dodaten čas, da lahko uredijo zadeve. Rok za izpolnitev predsednikovih zahtev se izteče danes, o tem, kakšni bodo nadaljnji koraki, bomo javnost obvestili po izteku tega roka.

NK Olimpija Ljubljana