SK Sturm Graz - Olimpija
Petek, 15. 11., ob 16:00, Gradec

Minimasters presegel pričakovanja

15.10.2019
Mednarodni turnir mlajših selekcij v Čatežu zbral klube iz petih držav
Tradicionalni mednarodni turnir Minimasters Slovenija je odprl novo poglavje. Selitev v Čatež, organizacija prireditve je bila velik zalogaj, je bila dobra odločitev. Idejni vodja projekta, direktor nogometne šole NK Olimpija do 15 let, Hajro Rizvić, je s sodelavci, zahtevna izvedba je uspela tudi in predvsem s pomočjo predanih članov trenerskega štaba mlajših selekcij, staršev in nogometašev, ki so se priključili organizaciji turnirja, poskrbel, da so po končani prireditvi deževale pohvale z vseh strani.

Na tekmovanju, ki se je na odlično pripravljenih igriščih z naravno travo v dveh dneh odvijalo v petih različnih starostnih kategorijah, so nastopili nogometaši iz petih držav, Avstrije, Hrvaške, Srbije, BiH in Slovenije. Med 24 sodelujočimi klubi so v mlajših selekcijah svoje ekipe imeli tudi predstavniki "velike četvorke" v nekdanji skupni državi - Crvena zvezda, Partizan, Dinamo in Hajduk. Prav ta podatek daje dodatno vrednost turnirju.

Na dvodnevni prireditvi se je v Čatežu zbralo okoli 3000 ljudi. Čeprav tekmovalni del ni bil najpomembnejši, pa so se mladi nogometaši v selekcijah U8, U9, U10, U11 in U12 močno trudili, da pokažejo svoje znanje. Na kakovostnem turnirju, med močnejšimi v tem delu Evrope, je imela številčno zasedbo Olimpijina Nogometna šola, ki je bila tudi rezultatsko uspešna.

V kategoriji U8 je ekipa trenerja Jureta Šegote v močni konkurenci osvojila peto mesto, še boljši so bili leto starejši zmajčki trenerja Luka Anžurja, ki so se prebili vse do finalia in tam nesrečno izgubili z vrstniki iz Zagreba, a bili boljši od Dinama in Crvene zvezde. V kategoriji U10 so zmajčki Luka Kovačiča nesrečno izpadli v izločinih bojih, a zato še bolj vneto navijali za leto dni starejše klubske kolege trenerja Gorana Čurta, ki so na koncu osvojili tretje mesto. S finalom se v kategoriji U12 lahko pohvali zasedba Hajra Rizvića, ki je v skupinskem delu sedmih ekip osvojila prvo mesto, preskočila polfinale in v tekmi za zmago na turnirju izgubila z ekipo Željezničar.

Vsem ekipam in njihovim trenerjem čestitke za odlične igre!