10. Krško 36 24

Mladci kljub porazu v četrtfinalu Pokala prijateljstva

06.06.2019
Ekipa U18 v Srbiji izgubila proti Dinamu, naslednji nasprotnik Partizan
Mladi nogometaši Olimpije so v 3. krogu Pokala prijateljstva tesno izgubili proti zagrebškemu Dinamu (0:1), a si kljub temu izborili mesto v četrtfinalu.

V prvem polčasu sta bili ekipi zelo izenačeni in sta si ustvarili nekaj polpriložnosti, vendar pa se izid ni spremenil vse do zaključnih trenutkov. Nato pa je Dinamo v 35. minuti izvedel akcijo po levi strani, Jančić je sprožil proti vratom, njegov strel je Pavli še ustavil, pri odbiti žogi pa je bil prvi Tolj in jo potisnil v mrežo.

V drugem polčasu so imeli pobudo Zagrebčani in večkrat nevarno ogrozili vrata Olimpije, vendar pa jim je v 49. minuti veselje preprečila vratnica, ostale poskuse pa je uspešno ustavljal čuvaj mreže Pavli.

Tekma se je končala z zmago Dinama z 1:0. Ta rezultat je ustrezal obema ekipama, saj sta si obe zagotovili mesto v izločilnih bojih. Dinamo je osvojil prvo mesto, Olimpija pa drugo in se bo v četrtfinalu pomerila z beograjskim Partizanom.

Vrhunce tekme si lahko ogledate v spodnjem videu.