10. Krško 36 24

Mladi Slovenci izgubili v Zenici

20.02.2019
Reprezentanca U17 s Panićem in Fogcem klonila proti BiH
Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je včeraj v Zenici odigrala prijateljsko tekmo z Bosno in Hercegovino in tesno izgubila z 1:2.

Slovenci so tekmo odigrali v okviru priprav na elitni krog kvalifikacij za evropsko prvenstvo 2019, v katerem se bodo pomerili z Nemčijo, Islandijo in Belorusijo.

V slovenski reprezentanci sta tudi dva člana Olimpije, napadalec Vanja Panić, ki je tekmo začel v prvi enajsterici, in branilec Maj Fogec, ki je bil med rezervisti.

Nogometaši Bih so prvi polčas dobili z 2:0, potem ko je najprej v 37. minuti z leve strani kazenskega prostora zadel Andrija Drljo, nato pa je bil osem minut kasneje uspešen še Madžid Šošić.

Slovenci so izid znižali v 87. minuti, ko je Žiga Slaviček izvedel prosti strel in pred gol poslal predložek, v skoku pa je bil najvišji Žan Vipotnik in postavil izid tekme.

Slovenija in BiH bosta v četrtek odigrali še eno prijateljsko tekmo.