10. Rudar 20 8

Mladi Slovenci v sodniškem podaljšku ob točko

09.10.2019
Selekcija U17 v kvalifikacijah za EP izgubila proti Walesu
Slovenska kadetska reprezentanca je na Nizozemskem začela kvalifikacije za evropsko prvenstvo in v uvodnem krogu nesrečno izgubila proti Walesu z 0:1.

V kadru slovenske selekcije so bili trije člani Olimpije. Marcel Ratnik je igral vso tekmo, Haris Sadiković je vstopil na začetku drugega polčasa, Jaka Grilj Miletič pa je bil med rezervisti.

Reprezentanci sta bili večino tekme zelo izenačeni in sta si pripravili nekaj priložnosti. Za Slovence je v 87. minuti zapretil tudi Sadiković, a je vratar Max Williams ostal nepremagan.

Ko je že kazalo, da se bosta ekipi razšli z neodločenim izidom, pa je Walesu zmago v 92. minuti priigral Jay Williams, ki je zadel po podaji Taylorja Jonesa.

Slovenci bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, ko se bodo ob 13. uri pomerili s Kosovom.

V elitni del kvalifikacij se uvrstita prva in druga ekipa skupine ter štiri najboljše tretjeuvrščene ekipe 12 skupin z najboljšim izkupičkom proti vodilnima ekipama.

Kvalifikacije za EP, prvi krog (skupina 12)
Wales U17 - Slovenija U17 1:0 (0:0)
Strelec: J. Williams 92.

Wales: M. Williams, Jones, C. Williams, Baker, J. Williams, Porton, Jones, Edwards (od 71. Hughes), Dackers (od 58. Jones), Savage, Higgins (od 80. Viggars). Selektor: Richard Williams.

Slovenija: Turk, Zajšek, Ratnik, Begić (od 66. Ajhmajer), Baruca (od 66. Marsetič), Perc, Slaviček, Šeško (od 46. Sadiković), Podgornik, Žiberna, Popotnik (od 66. Jevšenak). Selektor: Tonči Žlogar.