10. Krško 16 12

Mladinci napolnili mrežo Drave, kadeti praznih rok

07.11.2018
Selekciji U17 in U19 s polovičnim uspehom na Kodeljevem
Olimpijini kadeti in mladinci so danes na Kodeljevem igrali zaostali tekmi 9. kroga državnega prvenstva proti Dravi in iztržili zmago in poraz. Kadeti trenerja Milana Anđelkovića so tesno izgubili s 3:4, medtem ko so mladinci pod vodstvom Roberta Pevnika prepričljivo zmagali z 8:3.

Obračun kadetskih selekcij se je začel s prevlado Drave. Ta je imela v deseti minuti dve priložnosti za vodstvo, a se je v domačih vratih dvakrat izkazal Maj Pavli.

Gostje so še naprej pritiskali proti vratom Olimpije, kar se jim je obrestovalo, saj so med 27. in 33. minuto dosegli dva gola. Najprej je Jure Pihler v 27. minuti na oddaljeni vratnici pričakal podajo iz kota in povedel svoje moštvo v vodstvo, šest minut kasneje pa se je Denis Fras dobro znašel pred domačim golom in zadel s pomočjo desne vratnice.

Zmaji so odgovorili ob koncu prvega polčasa. Najprej so jim sodniki v sumljivih okoliščinah razveljavili gol za znižanje, kar pa domačih ni ustavilo, saj so si v 40. minuti priborili najstrožjo kazen, ki jo je v gol pretvoril Enrik Ostrc.

Olimpija je drugi polčas začela obetavno in v 45. minuti izenačila. Damis Šabić je izvedel kot na levi strani in podal na prvo vratnico, kjer je žogo pričakal Urh Lampret in zadel z glavo.

Tekma se je nadaljevala v podobnem ritmu kot v prvem delu, saj je Drava v razmaku le nekaj minut zadela kar dvakrat in odločila zmagovalca. Gostom je novo prednost priboril Svit Sešlar v 57. minuti, ko je prestregel neprevidno podajo Pavlija in ga matiral z lobom, pet minut kasneje pa je isti igralec lepo preigraval na levi strani kazenskega prostora in zadel še drugič.

Domačini se niso predali in "grizli" vse do konca, rezultat tega pa je bil gol Tarika Bagole v 83. minuti. Zmajem je zmanjkalo časa za povratek in so prekinili niz dveh zaporednih zmag. Že v soboto jih čaka nova tekma, ko bodo gostovali pri vodilnih Domžalah.

Mladinci podaljšali niz neporaženosti

Obračun mladinskih ekip Olimpije in Drave je bil povsem v znamenju domačih, ki so dosegli kar osem golov, pri čemer se je med strelce vpisalo šest različnih strelcev.

Gledalci so v prvih 20 minutah spremljali izenačen nogomet in videli po en gol na vsaki strani. Za domače je v 12. minuti zadel Haris Kadrić, za domače pa je osem minut kasneje izenačil Niko Šalamun.

Zmaji so po prejetem golu prestavili v višjo prestavo in si do konca polčasa priborili tri gole prednosti. Strelski niz je začel Oliver Kregar, ki je v 26. minuti lepo preigraval na desni strani in zadel v daljši kot, nato je deset minut kasneje kapetan Adam Jakupovič z mojstrskim strelom povišal na 3:1, izid polčasa pa je v 38. minuti z glavo postavil Gal Kurež.

Gostitelji so tudi v drugem polčasu prikazali atraktiven in napadalen nogomet in dosegli še štiri gole. Tudi v tem delu igre sta zadela Kadrić (52.) in Kregar (66.), visoko zmago pa sta s po enim golom zaokrožila rezervista Rob Rudonja (80.) in Vanja Panić (90.).

Mladinska vrsta je s tem podaljšala svoj niz neporaženosti na štiri tekme, kar je dobra novica pred prihajajočo prvenstveno tekmo v Domžalah, ki bo na sporedu že v soboto.