10. Krško 19 15

Mladinci proti Bravu že v prvem polčasu odločili zmagovalca

14.11.2018
Igralci U19 so na zaostali tekmi DP slavili z 2:0
Mladinska ekipa pod vodstvom Roberta Pevnika je na zaostali tekmi 3. kroga državnega prvenstva v Športnem parku Kodeljevo suvereno premagala Bravo Publikum z 2:0.

Mladi zmaji so tekmo odločili že v prvem polčasu, v katerem sta zadela Stefan Petrović in Gal Kurež, v nadaljevanju pa so le še nadzorovali potek dvoboja.

Mladinci so z današnjim rezultatom potrdili odlično formo v tem mesecu, saj so na zadnjih štirih tekmah zmagali kar trikrat in so le tri točke oddaljeni od prvega mesta (stanje na prvenstveni lestvici).

Petrović in Kurež poskrbela za neulovljivo prednost

Prvih dvajset minut tekme je bilo v znamenju izenačene igre, v kateri nobena izmed ekip ni resneje ogrozila nasprotnikovega gola.

Nadaljevanje je prineslo veliko spremembo, saj je Olimpija zagospodarila na igrišču in tudi dvakrat zadela. Zmaji so akcijo za uvodni zadetek izpeljali v 21. minuti, ko so krenili v napad po desni strani in kazenski prostor poslali nizko podajo, gostujoča obramba je reagirala neprepričljivo in ni izbila žoge, to pa je izkoristil Stefan Petrović in jo iz neposredne bližine poslal v mrežo.

Naši mladinci so po golu zaigrali zelo napadalno in začeli nizati nove priložnosti. Najprej je v 23. minuti z glavo poskusil Haris Kadrić, dve minuti kasneje pa iz obrata še Gal Kurež, a se izid ni spremenil.

Bravo je na svoj račun prišel v 26. in 30. minuti, ko je dvakrat nevarno sprožil proti vratom Olimpije, a je bil vratar Anej Mrežar dvakrat zelo zanesljiv.

Gostje so bili za neučinkovitost kaznovani v 33. minuti. Haris Kadrić je preigraval na levi strani igrišča in podal pred gol, tam je žogo pričakal Gal Kurež in iz obrata zadel v levi kot.

Naši mladinci so bili tudi v drugem polčasu boljši od nasprotnikov. Že v 48. minuti sta bila nevarna Kadrić in Petrović, a jima je veselje preprečil Domen Gril. Pet minut kasneje se je v priložnosti znašel Oliver Kregar, a je z leve strani žogo za las poslal mimo daljše vratnice.

V 83. minuti je bilo zelo nevarno pred vrati Olimpije, ko so gostje prestregli podajo Mrežarja in imeli veliko priložnost za znižanje izida, vendar pa so zadeli le okvir vrat. Le minuto kasneje se je stresel tudi gol Brava, ko je Kregar z razdalje zadel prečko.

To je bila tudi zadnja nevarna akcija na tekmi, Olimpija se je veselila zaslužene zmage.

»Bila je težka tekma. Vedeli smo, da nasprotniki fizično zelo močni, zato je bil naš načrt, da smo tudi sami od prve minute zelo močni. Nasprotniki so na začetku poskusili s presingom, a smo se ga uspešno otresli in dosegli dva gola, s čimer smo umirili tekmo. Drugi polčas je bil za nas zelo miren, glavo vprašanje je bilo le to, ali bomo uspeli doseči še kakšen gol,« je po tekmi povedal trener vratarjev Boško Bošković.

Mladinci bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, ko bodo gostili zadnjeuvrščeni Interblock.