10. Krško 19 15

Mladinci znova suvereni, kadeti nesrečno brez zmage

17.11.2018
Mladi zmaji proti Interblocku do 4 točk
Kadeti in mladinci so danes v Športnem parku Kodeljevo igrali tekmi 15. kroga državnega prvenstva proti Interblocku. Mladinci Roberta Pevnika so potrdili odlično formo in suvereno zmagali s 5:0, kadeti Milana Anđelkovića pa v nesrečnih okoliščinah vknjižili točko (1:1).

Na današnjih tekmah so najboljši vtis pustili mladinci, ki so zabeležili že četrto zmago v tem mesecu, zavoljo odlične forme pa zasedajo četrto mesto na prvenstveni lestvici.

Varovanci Roberta Pevnika so bili za razred boljši od svojih nasprotnikov in si že v prvem polčasu priborili štiri gole prednosti. Strelski pohod so začeli v 20. minuti, ko je Oliver Kregar močno sprožil proti vratom, Natan Pertot je njegov strel ustavil, nato pa je žogo v lastno mrežo odbil Luka Malić.

Razpoloženi Kregar je bil tri minute kasneje znova v središču pozornosti. Najprej je priboril enajstmetrovko, ki jo je Pertot ubranil, a je bil domači izvajalec prvi pri žogi in jo je poslal v mrežo za vodstvo z 2:0. To je bil jubilejni deseti gol za najboljšega strelca naše mladinske ekipe.

Zmaji so za tretji zadetek potrebovali le dve minuti, po akciji na levi strani je podajo na oddaljeno vratnico izkoristil Gal Kurež in zadel še na drugi zaporedni tekmi.

To pa še ni bilo vse, kar se je dogajalo v prvem polčasu. Domači so imeli v 42. minuti na voljo še eno enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Haris Kadrić.

Tudi drugi polčas je bil v znamenju naših mladincev, ki so nizali priložnosti. Izjemno je v 53. minuti zapravil Kadrić, ki je iz neposredne bližine meril prek vrat. Isti igralec je v 64. minuti po globinski podaji zaobšel vratarja, nato pa iz neugodnega položaja zadel stransko mrežo.

Interblock je imel v 70. minuti svojo najlepšo priložnost na tekmi. Gostje so si priborili enajstmetrovko, pri kateri pa se je izkazal Anej Mrežar in svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.

Končni izid tekme je v 78. minuti s svojim drugim golom na tekmi postavil Kadrić, ki je gostujočega vratarja premagal s pomočjo desne vratnice.

»Zadovoljen sem s pristopom igralcev in prepričljivo zmago. Škoda, da nismo izkoristili še več priložnosti, na koncu bi bila zmaga še višja. A ta tekma je zdaj že za nami, oziramo se že proti naslednji proti Radomljam, na kateri bosta znova potrebna maksimalen pristop in zbranost, da bomo imeli po jesenskem delu ugodno izhodišče za napad na vrh,« je bil komentar pomočnika trenerja Boštjana Mikliča.

Kadeti v zadnji minuti ostali brez zmage

Mladi zmaji so bili danes zelo blizu popolnemu izkupičku, vendar pa so se kadeti po nesrečnem razpletu okoliščin, ko so vodili več kot 75 minut, na koncu morali zadovoljiti s točko.

Začetek je bil odličen, saj so igralci Milana Anđelkovića povedli že v četrti minuti. Akcijo so začeli na levi strani in v kazenski prostor poslali predložek, tam pa je ob Vanji Paniću nespretno posredoval Žan Udovič in dosegel avtogol.

Sledila je ofenziva naših kadetov. V 15. minuti je z glavo zgrešil Nikola Jovićević, sedem minut kasneje je po strelu Jana Keržiča posredoval vratar Gašper Ovijač, ta pa je bil na pravem mestu tudi dve minuti kasneje po močnem strelu z razdalje.

Pred vrati Interblocka je bilo znova nevarno v 36. minuti, ko je Panić premagal Ovijača, vendar pa so sodniki zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja.

Na začetku drugega polčasa je v igro vstopil Haris Sadiković, ki je hitro popestril igro in zapretil že po manj kot minuti, vendar pa je njegov strel zletel prek vrat.

Domačini so imeli v nadaljevanju terensko premoč in veliko časa preživeli na nasprotnikovi polovici, vendar pa tega niso znali izkoristiti. Tako je bilo tudi v 78. minuti, ko je Sadiković po desni stekel proti gostujočemu golu, a je meril previsoko.

Nogometaši Interblocka, ki so zaostajali vse od 4. minute, so v zadnji minuti rednega dela uspeli izenačiti. Gol je dosegel Žan Debeljak, ki je z razdalje neubranljivo zadel v desni zgornji kot in poskrbel za delitev točk.

»Take tekme se dogajajo. Bili smo v ugodnem položaju in bi morali čimprej doseči še drugi in tretji gol, s čimer bi odločili tekmo, vendar pa se to žal ni zgodilo. Imeli smo kar nekaj lepih priložnosti in večkrat izigrali nasprotnikovo obrambo, a v zaključku nismo bili dovolj natančni. Nasprotniki so začutili svojo priložnost in tudi izenačili. Nepisano nogometno pravilo pravi, da kdor ne da, dobi. Ravno to se nam je zgodilo danes,« je pojasnil glavni trener Milan Anđelković.

Tako kadeti kot mladinci bodo naslednjo tekmo igrali v sredo, ko bodo gostili Radomlje.