Na povratnem srečanju bodo Zmaji lovili dva zadetka zaostanka

06.08.2021
Po prvi tekmi s Santa Claro
CD SANTA CLARA – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 2:0 (2:0)

Strelci:  Carlos (14'), Mansur (45+2')

Estadio de Sao Miguel, glavni sodnik: Harald Lechner, pomočnika: Maximilian Kolbitsch, Markus Gutschi, četrti sodnik: Markus Hameter

Santa Clara:  Pereira, Ramos (od 83. Romao), Villanueva, Afonso, Mansur, Carvalho (od 73. Correia), Lincoln, Carlos (od 83 Ricardinho), Crysan (od 73. R. Costa), Morita, Patric (od 63. Costa).

Trener:  D. Ramos.

Olimpija:  Vidmar, Pavlović, Korun, Crnomarković, Boakye, Elšnik (od 60. Andrejašič), Tomić, Kapun, Kurež (od 60. Sešlar), Aldair, Nukić (od 67. Delamea).

Trener: S. Milošević

Rumeni kartoni:  Crysan, Carlos (49'), Patric (58'); Kapun

Rdeči kartoni: Korun (62')

Nogometaši Olimpije so v četrtek, 5. avgusta, odigrali prvo tekmo 3. predkroga kvalifikacij za UEFA Europa Conference League. V gosteh so proti Santa Clari izgubili z 2:0.

Domači so na začetku tekme zagospodarili na igrišču in v 14. minuti povedli. Po močni podaji v kazenski prostor je Carlos dosegel zadetek z glavo. V nadaljevanju polčasa so nogometaši Santa Clare nadaljevali s podjetno igro, Zmaji pa so se posvečali branjenju. Na trenutke so bili nevarni tudi nogometaši Olimpije, a niso resneje ogrozili vrat nasprotnika. Tik pred zaključkom polčasa so domači dosegli drugi zadetek. Po podaji iz kota je z glavo zadel Mansur.

Nogometaši Santa Clare so v drugem polčasu prvič zapretili v 53. minuti, ko je po podaji v kazenski prostor z glavo streljal Carlos. Meril je mimo gola. V 60. minuti bi Zmaji lahko znižali zaostanek. Kapun je odlično podal za hrbet domači obrambi, kamor je stekel Kurež, a slednji ni uspel izkoristiti ponujene priložnosti. V 62. minuti je svoje pristavil sodnik, ki je Koruna izključil zaradi igranja z roko 30 metrov od vrat Olimpije. Do konca srečanja so igralci Santa Clare pritiskali na vrata Vidmarja, a Zmaji so z igralcem manj zdržali vse nalete. Povratna tekma bo odigrana 12. avgusta ob 20.00 v Stožicah.