10. Krško 16 12

Na Ptuju tesen poraz

25.06.2013
Dinamo na prijateljski tekmi ugnal Olimpijo z 2:1.

Nogometaši Olimpije so na prvi pripravljalni tekmi pred sezono 2013/14 na Ptuju izgubili proti zagrebškemu Dinamu z 1:2. Zmaji so bili živahni in podjetnejši, tudi nevarnejši, najlepšo priložnost pa je po samostojnem prodoru in zaključku zapravil Boban Jović. Dinamo je povedal v 27. minuti prek Juniorja Fernandesa in s tem rezultatom dobil prvi polčas.

V drugem polčasu je priložnost za izenačenje najprej zapravil Aris Zarifović, natančnejši pa je bil Andraž Šporar, ki je v 66. minuti zadel z glavo po predložku Damjana Trifkovića.

Na koncu so vendarle zmago slavili Hrvati. Matic Fink je v izdihljajih tekme v kazenskem prostoru zrušil Ivana Krstanovića, sodnik pa je pokazal na belo točko. Krstanović je najstrožjo kazen izvedel kar sam in prinesel zmago Dinamu.

Zmaji bi lahko v zadnji sekundi tekme prišli do izenačenja, a ja po prekinitvi veliko priložnost z glavo zapravil mladi Kenan Bajrić.

Olimpija je tekmo začela v postavi Šeliga, Jović, Bagarić, Delamea, Zarifović, Ivelja, Trifković, Zeba, Omladič, Djurković, Šporar, v nadaljevanju pa so igrali še Džafić, Zorc, Kapun, Baskera, Fink, Bajrić, Valenčič in Čeh.