10. Rudar 25 10

Najmlajši odlični v Avstriji

25.02.2020
Zmajčki so se trudili na mednarodnem turnirju v dvoranskem nogometu
Aktivnosti naših najmlajših nogometašev se počasi, a vztrajno povsem selijo na odprto. Še pred dokončno selitvijo na zunanja igrišča, pa so nekatere najmlajše selekcije sodelovale na velikem mednarodnem turnirju v dvoranskem nogometu v Avstriji in zeleno-bele barve kluba odlično zastopale. Ekipa U8 je pod vodstvom trenerja Jureta Šegote pometla s konkurenco v uvodnem delu turnirja v Gleisdorfu in se po prepričljivi igri uvrstila v izločilne boje, kjer se ni ustavila in bila odlična tudi v tekmah na izpadanje vse do finalla. V tekmi za prvo mesto je ugnala še Sturm in osvojila laskavo loviriko. Le za odtenek manj uspešni so bili leto starejši zmajčki selekcije U9 trenerja Luka Anžurja. Prepričljivi v skupinskem delu in tudi v izločilnih bojih, so prvi in edini poraz zabeležili v velikem finalu proti Sturmu. Osvojili so končno drugo mesto, na tretje pa se je uvrstil Maribor. Enako uspešna je bila tudi ekipa U10 Luka Kovačiča, ki je "pometala" s konkurenco v skupinskem delu in bila zanesljiva do finala, kjer je doživela minimalen poraz proti ekipi iz Gradca. Del zmajčkov selekcije U10 in U11 se je mudil na turnirju v Beli krajini in v obeh kategorijah prebil v izločilne boje.

Selekcija U12 trenerja Selvada Kujovića je nastopila na mednarodnem turnirju v Italiji, kjer se je v skupini štirih ekip prepričljivo uvrstila v izločilne boje, na koncu pa prvi poraz doživela proti kasnejšemu zmagovalcu Udineseju in zasedla končno tretje mesto. Na zelo solidni naravni travnati površini se je igralo po principu 8+1, zmajčki pa so tokrat nastopili kadrovsko oslabljeni, a kljub temu prikazali odlične predstave.