Krško - Olimpija

NK Olimpija Ljubljana v svoje vrste zvabila obetavnega srbskega branilca

26.06.2016
Đorđe Crnomarković tri leta v Zmajevem gnezdu
Ljubljana – NK Olimpija Ljubljana je postala močnejša za obetavnega srbskega osrednjega branilca Đorđa Crnomarkovića (10. 9. 1993), ki je v lanski sezoni zastopal barve tamkajšnjega prvoligaša FK Javor Ivanjica.

Še ne 23-letni Crnomarković je že lani trkal na vrata srbske članske izbrane vrste, pred podpisom pogodbe z zmaji pa so se za usluge tega osrednjega branilca, ki lahko po potrebi zaigra tudi na položaju levega bočnega branilca, ogreli pri Vojvodini, Crveni Zvezdi in Chievu. Toda med vsemi mikavnimi ponudbami, se je Đorđe odločil za prihod v Zmajevo gnezdo.

Beograjčan je z zeleno-belimi podpisal 3-letno pogodbo (do 30. 6. 2019).
“Prvi vtisi po prihodu v Ljubljano so izjemni. Zavedam se velike odgovornosti, ki jih prinaša igranje v zeleno-belem dresu. Olimpija je nedvomno velik klub z najvišjimi možnimi ambicijami. Ob tej priložnosti bi se zahvalil vsem, ki so mi pomagali uresničiti željo, da postanem član Olimpije. Storil bom vse, kar je v moji moči, da upravičim pričakovanja vodstva kluba, trenerjev, soigralcev, navijačev in naposled slovenske javnosti,” je po podpisu pogodbe z NK Olimpija Ljubljana dejal 189 centimetrov visoki branilec Đorđe Crnomarković.

Športni direktor Nenad Protega je bil vidno zadovoljen in dodal: “V svoje vrste smo zvabili branilca modernega kova, ki izpolnjuje vse kriterije za igranje v Olimpiji. Gre za nogometaša, ki ga poleg čvrste igre v obrambi in odličnega skoka odlikujejo tudi občutek za igro (ideja), natančne podaje in močan udarec. Z Đorđevim prihodom smo zapolnili kvoto levonogih osrednjih branilcev v tem prestopnem roku.”

Foto: SPS.