Krško - Olimpija

Nov obraz v Olimpiji

30.12.2016
Romun Alexandru Cretu okrepil zvezno vrsto zmajev
Ljubljana – Nekaj več kot 48 ur pred vstopom v novo koledarsko leto smo v vrstah aktualnih državnih prvakov pozdravili nov obraz. Zeleno-beli so namreč od danes postali močnejši za nadarjenega romunskega vezista Alexandruja Cretuja (24. 4. 1992, 189 cm), ki po potrebi lahko zaigra tudi na položaju osrednjega branilca.

Nekdanji član romunskega prvoligaša CSM Politechnica Iasi je z Ljubljančani podpisal 3,5-letno pogodbo (do 30. 6. 2020).
»Uvodni vtisi ob prihodu v Ljubljano so več kot pozitivni. Prispel sem v klub z bogato tradicijo in izjemnimi navijači, ki znajo pričarati pravo nogometno vzdušje. Z Olimpijo želim ubraniti naslov državnega prvaka in kasneje čim uspešneje predstavljati naš klub v evropskih kvalifikacijah. V slovenski prestolnici želim pustiti globok pečat in, če bo kot posledica dobrih iger v prihodnosti prišla na moj naslov kakšna zanimiva ponudba, bi se želel preizkusiti v eni od močnejših evropskih lig,« je po podpisu pogodbe z zmaji dejal Alexandru Cretu.

Športni direktor zeleno-belih Ranko Stojić ni skrival navdušenja nad novo okrepitvijo: »Ni skrivnost, da smo Alexandruja spremljali že dalj časa. Osebno sem se večkrat uspel prepričati v njegove nogometne odlike – v prvi vrsti ga krasijo hitrost, kar je precej nenavadno za tako visokoraslega nogometaša, agresivnost in odlična igra z glavo. Splošno gledano gre za profil igralca, ki smo ga iskali vse od uvodnega dne, ko sem prišel v klub. Verjemite, da bo kmalu potrdil moje besede in postal zelo pomembna okrepitev za Olimpijo.«