VPS Vaasa - Olimpija
Četrtek, 29.6., ob 19:00, Elisa Stadion
10. Ankaran Hrvatini 0 0

O nas

Olimpija Ljubljana je eden najbolj prepoznavnih nogometnih klubov v regiji. Korenine ustanove segajo v leto 1911, ime Olimpija pa se prvič pojavi v sezoni 1961. Globok pečat v srcih navijačev nekdanje skupne države je klub pustil z igranjem v 1. Jugoslovanski ligi. Ob osamosvojitvi so Zmaji nanizali štiri zaporedne osvojitve naslova državnih prvakov. Z zeleno-belo barvo se ne poistovetijo samo Ljubljančani in Ljubljančanke, ampak ima Olimpija pripadnike v celi Sloveniji in zunaj njenih meja.

Olimpija domuje na stadionu Stožice. Rekordna obiskanost je padla na prijateljski tekmi proti popularni angleški ekipi Chelsea FC, 27. julija 2014, ko se je zbralo 15.972 gledalcev.

Za Olimpijo so igrala nekatera najbolj znana nogometna imena svetovnega kova: Branko OblakMile Aćimović, Sebastjan Cimirotič, Vili Ameršek, Marko Elsner, Danilo Popivoda, Zoran Ubavić, Ermin Šiljak, Aleš Čeh, Robert Prosinećki, Jan Oblak, Mladen Rudonja, Janez Pate, Primož Gliha in mnogi drugi.

Zgodovina
Strokovni štab