Maribor - Olimpija
Sobota, 22. 02., Maribor

Od Barcelone do Olimpije

Nova moč v osrčju obrambe
Pogodbo z državnimi in pokalnimi slovenskimi prvaki je podpisal 23-letni Kamerunec Macky Bagnack. Nogometaš, ki se najbolje znajde v osrčju obrambe, lahko pa igra tudi na desnem bočnem položaju in položaju obrambnega vezista, prihaja iz avstrijske Admire Wacker.

Bagnack je svojo nogometno pot začel v priznani akademiji Samuel Eto'o, s trinajstimi leti pa se je pridružili sloviti Barcelonini La Masiji. V vrstah katalonskega velikana je igral vse do članske selekcije, kjer je bil nato eden izmed vidnejših članov Barcelonine B ekipe. Odigral je 61 tekem in dosegel en gol. Zbral je tudi dva nastopa v dresu kamerunske A reprezentance.

Macky je bil za svoj talent in trdo delo nagrajen tako, da je bil leta 2013 priključen poletnim pripravam prve Barcelonine ekipe, kjer si je slačilnico delil z Messijem, Neymarjem, Piquejem, Xavijem, Iniesto …

Po odhodu iz Barcelone je igral za Nantes, Zaragozo in Admiro Wacker.

Podpisal je triletno pogodbo, v Ljubljani pa bo na hrbtu nosil številko 3. Soigralcem se bo pridružil že na današnjem uvodnem treningu v pripravah na novo sezono.

#BienvenueMacky