21.07.2019
Zmaji slavili proti Domžalam s 4:2
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK DOMŽALE 4:2 (2:2)
Strelci: Dobrovoljc 31./ag, Suljić 42., Valenčič 71., Vukušić 85.; Ibričić 19., Šoštarič Karič 23.

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Damir Skomina (Koper/Capodistria), pomočnika: David Gabrove (Markovci) in Goran Mikača (Višnja Gora), četrti sodnik: Aleš Skok (Ptujska Gora), delegat: Borut Knafelc (Pobegi).

Olimpija: Vidmar, Samardžić, Bagnack, Maksimenko, Boakye, Putinčanin, Valenčič (od 73. Tomić), Savić (od 89. Kregar), Menalo, Suljić, Kadrić (od 63. Vukušić). Trener: Safet Hadžić.

Domžale: Sorčan, Klemenčič, Ibričić, Mujan (od 68. Repas), Šoštarič Karič (od 65. Sikošek), Podlogar (od 74. Kolobarić), Nicholson, Dobrovoljc, Ilić, Rom, Gnezda Čerin. Trener: Simon Rožman.

Rumeni kartoni: Suljić (67.); Ilić (69.), Rom (76.)

Olimpija je po četrtkovi evropski preizkušnji že v nedeljo čakal dvoboj 2. kroga državnega prvenstva proti Domžalam.

Domači trener Safet Hadžić je v primerjavi z gostovanjem v Rigi naredil pet sprememb v začetni postavi. Od prve minute so zaigrali debitant Samardžić, Putinčanin, Valenčič, Savić in Kadrić, ki so dobili prilžnost namesto Jurčevića, Tomića, Brkića, Cekicija in Vukušića.

Tekma se je začela z atraktivno igro na obeh straneh. Domžale so zapretile v drugi minuti prek Ibričića, Olimpija pa odgovorila s streloma Savića in Menala, a ostalo je pri začetnem izidu.

Gledalci so nato med 19. in 23. minuti videli dva srečna gola v Olimpijini mreži. Najprej je Ibričić v 19. minuti z roba kazenskega prostora meril proti vratom, žoga pa se je odbila in presenetila Vidmarja. Le štiri minute kasneje znova podobna situacija, Šoštarič Karič je udaril z leve strani, žoga pa je zadela Boakyeja, spremenila smer in končala v golu.

Zmaji so ob zaostanku za dva gola odreagirali odlično in se na krilih navijačev vrnili v igro. Že v 28. minuti je Savić znižal izid, vendar pa so sodniki njegov gol sporno razveljavili zaradi prepovedanega položaja. A to Olimpije ni ustavilo, tri minute kasneje je Menalo podal v kazenski prostor, ob njegovem predložku pa je nerodno posredoval Dobrovoljc in zatresel lastno mrežo. Gostitelji so v 42. minuti udarili še drugič. Suljić je dobro posredoval ob podaji Klemenčiča, prestregel žogo in po preigravanju izenačil na 2:2, kar je bil tudi izid polčasa.

Drugi del se je začel z izenačeno igro, ki je večinoma potekala na sredini igrišča. V 55. minuti pa obetaven protinapad Olimpije prek Boakyeja, ki je z desne strani podal pred gol, Kadrić je je udaril prek vrat.

Zaključek tekme je bil povsem v znamenju Olimpije, ki je z dvema goloma zasukala tekmo v svojo korist. Vodilni gol je v 71. minuti dosegel Valenčič, čigar prvi strel je gostujoča obramba še blokirala, v drugo pa je našel pot mimo vseh igralcev in premagal Sorčana. Odličen večer zmajev je v 85. minuti zaokrožil Vukušić, ki je unovčil podajo Suljića z leve strani in z glavo dosegel prvi gol za Olimpijo.

Ljubljančani so tako zrežirali odličen preobrat in slavili še na drugi tekmi državnega prvenstva. Naslednjo tekmo bodo igrali že v četrtek, ko se bodo na uvodni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa v Turčiji pomerili z Malatyasporjem.