17.04.2017
Zmajem je zmanjkalo časa za zmago
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – NK RADOMLJE 1:1 (0:0)
Strelca: Benko (89.); Karamatić (62.)

Ljubljana – Stadion Stožice, gledalcev: 1000, glavni sodnik: Dejan Balažič, pomočnika: Tomislav Pospeh in Alen Salkić (vsi Ljubljana), četrti sodnik: David Šmajc (Kranj), delegat: Gojko Setnikar (Ljubljana – Polje)

NK OLIMPIJA LJUBLJANA: Vodišek, Klinar, Zarifović, Mitrović, Štiglec, Cretu (od 61. Kapun), Alves, Wobay (od 67. Tijanić), Avramovski (od 46. Benko), Kirm, Eleke. Trener: Safet Hadžić.
NK RADOMLJE: Ivačič, Primc, Jakovljević (od 77. Rokavec, Jazbec, Karamatić, Kovjenić, Balić, Predragović (od 57. Nunić), Gajič, Cerar (od 69. Jugovar), Šipek. Trener: Adnan Zildžović.
Rumeni kartoni: Primc (87.)
Rdeči kartoni: /.

Po uvrstitvi v finale Pokala Slovenije zmaji niso imeli veliko časa za slavje, saj so se morali pripraviti na naslednjo prvensteno tekmo. Tokrat so v Stožicah gostovale zadnjeuvrščene Radomlje, ki so v Ljubljani osvojile točko.

Safet Hadžić se je odločil za nekaj sprememb v prvi postavi, v začetno enajsterico je namreč uvrstil nekaj igralcev, ki v zadnjih tednih niso veliko igrali. Tako sta priložnost dobila Alves in Avramovski, Kapun in Benko pa sta tekmo začela na klopi.

V prvem polčasu so zmaji imeli pobudo, pretili predvsem iz obeh krilnih položajev, a nikakor niso uspeli priti do zadetka. V 17. minuti je po kazenskem prostoru preigraval Avramovski, po trku z enim izmed gostujičih branilcev tudi padel, a sodnik ni dosodil ničesar. Dobrih deset minut kasneje je s prostega strela čez gol meril Alves, tako kot tudi v naslednji akciji iz igre Cretu. Olimpija si je dve lepo priložnosti za vodstvo priigrala pred odhodom na odmor. Najprej v 37. minuti, ko je po podaji Wobaya z leve Eleke meril čez gol, po tem pa še dve minuti pred odmorom, ko je Štiglec z glavo za las zgrešil cilj.

Takoj na začetku drugega polčasa je v igro vstopil Benko, kmalu zatem še Kapun, a jima ni uspelo poživiti igre Olimpije. V 52. minuti je strel Wobaya zletel mimo gola, dve minuti kasneje je bil nenatančen še Eleke. Po dobri uri igre pa presenečenje v Stožicah, saj so gostje prišli do vodstva. Po kotu Radomelj je v kazenskem prostoru zmajev nastala zmeda, ki jo je z natančnim strelom v domača vrata izkoristil Karamatić. Zmaji so nato vse sile usmerili v napad, krasna priložnost pa se jim je ponudila v 75. minuti, ko je Andraž Kirm priigral najstrožjo kazen. Izvedel jo je Benko, a je strel najboljšega ljubljanskega strelca končal v prečki. Do konca tekme smo videli obleganje gostujočih vrat, ki se je obrestovalo v 89. minuti. Takrat se je v gneči najboljše znašel Benko in žogo iz neposredne bližine poslal v gol. Zmaji so do konca tekme še enkrat močno pritisnili, a jim je za zmagoviti zadetek preprosto zmanjkalo časa.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani gostovali v Krškem. Tekma bo v nedeljo, 23. aprila, ob 16:55.