Tekma ni določena.

Olimpija prepričljivo do naslova v Mladinski 2. ligi MNZ Ljubljana

13.06.2019
Kadetska ekipa suvereno opravila s tekmeci
Nogometaši kadetske ekipe Olimpije, ki nastopajo v Mladinski 2. ligi MNZ Ljubljana, so dosegli odmeven rezultat, saj so suvereno osvojili naslov prvakov v sezoni 2018/19.

Že nekaj let je v klubu praksa, da zaradi velikega števila igralcev kadetske ekipe (združeni sta dve selekciji U-15 in U-17) nekateri izmed njih tekmujejo tudi v II MNZ mladinski ligi. Gre namreč za to, da vsi igralci, ki takoj ne morejo igrati v prvi NZS ligi ali se vračajo po poškodbah, igrajo v tej nižji mladinski ligi in se tako kalijo oz. vračajo v prvo ekipo. Vsi igralci seveda normalno trenirajo skupaj in konkurirajo za prvo ligo, med vikendom pa igrajo tekme v eni ali drugi ekipi. Tako je namreč poskrbljeno, da ima vsak igralec konec tedna tekmo in možnost za dokazovanje.

Ta možnost se je izkazala kot koristna, kajti kar nekaj igralcev je na začetku sezone igralo v drugi ekipi, nato pa so si z dobrimi igrami izborili igranje v prvi ekipi.

V tej sezoni je bila ekipa v MNZ ligi zelo uspešna, saj je prepričljivo osvojila prvo mesto v konkurenci 10 klubov. Kadeti Olimpije so v 19 krogih osvojili 50 točk in za 14 točk premagali drugo uvrščeno ekipo Interblocka. Od 19 tekem so igralci Olimpije zmagali kar na 16 tekmah, dvakrat igrali neodločeno in samo enkrat nesrečno izgubili. Skupna gol razlika je bila 108:10 (končna lestvica tekmovanja).

Omeniti velja, da je bila ekipa prva tudi v fair play kategoriji, kar pomeni, da niso prejeli nobenega rdečega kartona in najmanj rumenih. V svojih vrstah pa imajo tudi najboljšega strelca lige, ki je Niko Munda. Dosegel je skupno 21 zadetkov. Kot zanimivost pa lahko povemo, da so igralci dosegli tudi najvišjo zmago v ligi, saj so ekipo Ihana premagali kar z 20:1.

Za ta uspeh so zaslužni vsi igralci, ki so nastopali v tej ekipi. Iskrene čestitke!