Olimpija - Mura
Sobota, 24. 8., ob 20:15, Ljubljana

Olimpija v pripravljalnem obdobju proti velikanoma

12.06.2019
Zmaji v Zagrebu nad Dinamo in v Ljubljani nad Partizan
Pred vrati je začetek priprav Olimpije na novo tekmovalno sezono, ki jih bodo Ljubljančani popestrili s šestimi prijateljskimi tekmami.

Zmaji se bodo v okviru priprav pomerili s klubi iz Srbije, Hrvaške, Makedonije, Bosne in Hercegovine ter Rusije, med njihovimi tekmeci pa bosta tudi srbski velikan Partizan in hrvaški velikan Dinamo Zagreb.

Za zeleno-bele se bo niz tekem pričel 19. junija, ko se bodo pomerili s Škendijo, tri dni kasneje bo sledil že prvi derbi, ko bo Olimpijo na Maksimirju pričakal aktualni hrvaški prvak, zagrebški Dinamo.

Ljubljančani bodo zatem igrali štiri zaporedne tekme v domovini, kjer bodo njihovi tekmeci NK Radnički iz Niša (26. junij), ruski klub Soči (29. junij) in FK Tuzla City (4. julij), za konec pa sledi še poslastica – obračun z Beograjskim Partizanom v Stožicah (6. julij) – s katerim bodo varovanci Safeta Hadžića sklenili niz pripravljalnih tekem pred začetkom evropskih kvalifikacij.

V klubu smo za derbi med Olimpijo in Partizanom pripravili tudi posebno akcijo, o kateri bomo več razkrili v četrtek.

Spored prijateljskih tekem
19. junij: Olimpija Ljubljana – KF Škendija (tekma zaprtega tipa)
22. junij: GNK Dinamo Zagreb – NK Olimpija Ljubljana (Stadion Maksimir)
26. junij: NK Olimpija Ljubljana – FK Radnički Niš (tekma zaprtega tipa)