06.07.2019
Zmagovalca odločil Cekici
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – FK PARTIZAN 1:0 (0:0)
Strelec: Cekici 77. (11m)

Olimpija: Vidmar, Boakye, Bagnack, Šme, Jurčević, Tomić, Putinčanin, Brkić, Savić, Suljić, Kidrič. V drugem polčasu igrali še: Cekici, Menalo, Vukušić, Maksimenko, Valenčič. Trener: Safet Hadžić.

Partizan: Stojković, Vujačić, Strahinja, Miletić, Zdjelar, Ščekić, Urošević, Tošić, Soumah, Ivanović, Ožegović. V drugem polčasu igrali še: Brežančić, Sadik, Kljajić, Stevanović, Simljanić, Dinga, Lutovac, Milosavljević. Trener: Savo Milošević.

Nogometaši Olimpije so se na zadnji pripravljalni tekmi pred novo sezono v Stožicah pomerili s Partizanom.

V prvi polovici prvega polčasa so imeli pobudo gostje, pri katerih je bil še posebej razpoložen Ožegović. Ta je v 20 minutah trikrat streljal proti vratom, vendar je bil vselej nenatančen.

Domačim navijačem je znova zastal dih v 33. minuti, ko so zmaji izgubili žogo na svoji polovici, Soumah je sam stekel proti vratom, a se je Vidmar izkazal z odlično obrambo.

Ljubljančani so zapretili v tretji minuti sodniškega dodatka, ko se je Putinčanin odločil za strel z razdalje, a žogo poslal prek vrat.

Drugi polčas se je za zmaje začel udarno. Rezervist Cekici je po manj kot dveh minutah na zelenici dvakrat sprožil proti vratom Partizana, a je bil Stojković na pravem mestu. V 49. minuti je imel priložnost še Brkić, a je gostujoči vratar ustavil tudi ta strel.

Oba trenerja sta v nadaljevanju opravila številne menjave in osvežila svoji moštvi. Nato pa se je zgodila 76. minuta in lepo preigravanje Tomića, ki ga je gostujoča obramba v kazenskem prostoru ustavila s prekrškom. Odgovornost za strel je prevzel Cekici in žogo poslal v desni kot za vodstvo z 1:0.

V zaključku tekme je bila podjetnejša Olimpija. V 84. minuti je Tomić streljal prek vrat, minuto kasneje pa je poskus Vukušića ustavil gostujoči vratar.

Zmaji so minimalno vodstvo zadržali do konca in pripravljalno obdobje sklenili z zmago.

Olimpija bo tekmovalno sezono začela v četrtek, 11. julija, ko bo v prvem krogu kvalifikacij lige Europa v Stožicah gostila Rigas.