Olimpija z deseterico do točke v Ljudskem vrtu

28.07.2019
Prvenstveni derbi z Mariborom se je končal brez golov
NK MARIBOR – NK OLIMPIJA 0:0

Maribor – Ljudski vrt, glavni sodnik: Matej Jug (Tolmin), pomočnika: Matej Žunič (Kranj) in Manuel Vidali (Gračišče), četrti sodnik: Bojan Mertik (Odranci), delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

Maribor: Pirić, Vrhovec, Pihler (od 86. Mulahusejnović), Hotić, Milec, Rajčević, Mešanović, Viler, Ivković, Kotnik (od 61. Tavares), Požeg Vancaš (od 71. Kramarič). Trener: Darko Milanič.

Olimpija: Vidmar, Samardžić, Bagnack, Maksimenko, Boakye, Putinčanin, Tomić, Savić (od 27. Jurčević), Menalo (od 92. Valenčič), Suljić, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Rumeni kartoni: Milec (69.), Rajčević (76.); Menalo (16.), Valenčič (94.)

Rdeči karton: Maksimenko (15.)

Olimpija je v tretjem krogu državnega prvenstva v Ljudskem vrtu igrala derbi z Mariborom.

Safet Hadžić je po četrtkovem gostovanju v Turčiji naredil tri spremembe v začetni postavi, namesto Jurčevića, Brkića in Cekicija so začeli Maksimenko, Putinčanin in Menalo.

Gledalci so v prvih desetih minutah videli po eno resno priložnsot na vsaki strani. Za domače je v šesti minuti streljal Mešanović, za Olimpijo pa dve minuti kasneje Menalo, a je ostalo pri začetnem izidu.

Že v petnajsti minuti pa so zmaji ostali le z deseterico igralcev na zelenici. Maksimenko je na sredini igrišča ustavil Mešanovića, glavni sodnik pa mi je (pre)strogo pokazal rdeči karton.

Zmaji so tudi z deseterico igrali napadalno, v 20. minuti je z glavo zapretil Putinčanin, v 25. pa Menalo, a je Pirić ostal nepremagan. Tudi Mariborčani so imeli dva resna strela, vendar pa Hotić ni bil dovolj natančen.

V nadaljevanju polčasa sta bili ekipi precej enakovredni, Mariborčani pa so nato zapretili v samem zaključku, a sta bila Milec in Kotnik premalo natančna.

Na začetku drugega polčasa so imeli domačini terensko premoč, vendar niso resneje ogrozili vrat Olimpije. Še najlepšo priložnost je imel Požeg Vancaš, a je v obrambi odlično posredoval Bagnack.

Zmaji so bili tudi v drugem delu drugega polčasa povsem enakovreden tekmec. V 70. minuti je z glavo streljal Menalo, sedem minut Vukušić, v 80. pa še Jurčević, a je Pirić ostal nepremagan.

Mariborčani so bili zelo nevarni v 86. minuti, ko je po globinski podaji streljal Kramarič, vendar je Vidmar dobro posredoval, v nadaljevanju akcije pa je Mulahusejnović zgrešil vrata.

Olimpija je na koncu z deseterico iztržila točko (0:0). Naslednjo tekmo bo igrala v četrtek, ko bo na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij za ligo Europa v Stožicah gostila Malatyaspor.