Olimpija : MŠK Žilina 3:1 (2:0)

18.07.2013
Prepričljiva zmaga zmajev v Stožicah.

OLIMPIJA - MŠK ŽILINA 3:1

18.7.2013, 2. krog kvalifikacij za Ligo Europa, ŠRC Stožice, glavni sodnik: Kristo Tohver (EST), pomočnika: Hannes Reinvald (EST) in Sten Klaasen (EST), četrti sodnik: Roomer Tarajev (EST), kontrolor: Juan Antonio Fernandez Marin (ESP), delegat: Jose Guilherme Aguiar (POR).

Strelci: 19' Šporar, 26' Djurković, 90+3' Ivelja ; 82' Škvarka

Olimpija:  Džafić (K), Jović, Zarifović, Trifković, Djurković (od 46. Mitrović), Šporar (od 77. Valenčič), Ivelja, Delamea-Mlinar, Omladič, Bagarić in Zeba (od 73. Eteme). Na klopi: Šeliga, Zorc, Bajrić in Čeh. Trener: Andrej Razdrh.

MŠK Žilina: Dubravka, Hučko, Akakpo, Majtan, Pečovsky, Bello, Piaček (K), Pich, Mihalik (od 62. Guba), Paur (od 46. Škvarka) in Mabouka. Na klopi: Le Giang, Žilak, Ceesay, Vavro in Mravec. Trener: Adrian Gula.

Rumeni kartoni: 61' Trifković, 69' Zeba ; 37', 45+1'Bello, 67' Pečovsky, 85' Hučko.

Rdeči kartoni: 41' Delamea-Mlinar ; 45+1' Bello (2. rumeni karton)

---

1' - Začetek tekme v Stožicah! Gremo Zmaji!

12' - Dinamičen uvod v tekmo, predvsem Olimpije, ki je zapretila prek Omladiča, ki je iz prostega strela meril direktno v vratarja. Nekaj minut kasneje pa se je kombinacija Zebe in Djurkovića prehitro končala.

17' - Akcija Trifkovića in Bagarića se je končala s predložkom slednjega, v pet-metrskem prostoru gostov pa je Šporar prišel do strela, a tokrat mimo vrat.

19' - GOOOL za Olimpijo, dosegel ga je Šporar! Zeba je lepo našel Šporarja, ki je vtekal v prostor, po sprejemu žoge se je otresel dveh branilcev in z natančnim strelom po tleh z roba kazenskega prostora povedel Olimpijo do vodstva. Olimpija - Žilina 1:0.

22' - Zeba je meril z leve strani, za las mimo stičišča prečke in vratnice.

24' - Zopet je bila nevarna naveza Zeba-Šporar! Bošnjak je poslal oster predložek na prvo vratnico, Šporar je prišel do strela, a je bil dobro pokrit, samo gol avt za Žilino.

26' - GOOOOL za Olimpijo, dosegel ga je Djurković! Zeba je lepo nase navlekel dva igralca ter z natančno podajo našel Djurkovića, ki je prišel sam pred vratarja in zaključil. Olimpija - Žilina 2:0.

33' - Zopet je zapretil Zeba, tokrat njegov strel mimo desne vratnice Dubravka.

41' - Delamea-Mlinar je prejel direktni rdeči karton.

42' - Mabouka je pobegnil po desnem boku in prišel do strela, Džafić na mestu.

45' - Dve minuti sodniškega dodatka.

45+1' - Bello je prejel še drugi rumeni karton na tekmi in je izključen. Moči so zopet izenačene.

45+2' - Konec prvega polčasa.

POLČAS

46' - Začel se je drugi polčas. Menjava pri Žilini, namesto Paurja v igro Škvarka.Menjava tudi pri Olimpiji, namesto Djurkovića v igro Mitrović.

51' - Bomba Bagarića z 30-ih metrov bi končala pod prečko, a se je izkazal Dubravka.

53' - Z velike razdalje je poizkušal Hučko, žoga prek vrat.

62' - Menjava pri Žilini, namesto Mihalika v igro Guba.

71' - Žoga je zdaj hitro prepotovala prek Trifkovića in Zebe do Bagarića, ki je streljal z leve, samo gol avt za Žilino.

73' - Menjava pri Olimpiji, namesto Zebe v igro Eteme, ki bo debitiral na uradni tekmi za zeleno-bele.

77' - Še tretja menjava pri Olimpiji, namesto Šporarja v igro Valenčič.

81' - Omladič se je otresel branilca in sprožil z roba kazenskega prostora, z odlično obrambo se je izkazal Dubravka.

82' - Gol za Žilino, dosegel ga je Škvarka. Po odbitem predložku je Škvarka prišel sam do strela z 10-ih metrov in zaključil, Džafić je bil nemočen. Olimpija - Žilina 2:1.

90' - Tri minute sodniškega dodatka.

90+3' - GOOOOOOL za Olimpijo, dosegel ga je Ivelja. Samostojna akcija Ivelje, prebil je zvezno in obrambno vrsto gostov in zabil za 3:1.

90+3' - Konec tekme!