15.09.2019
Grenak priokus ob remiju (2:2), ki pa je zadostoval za skok na vrh lestvice
NK OLIMPIJA LJUBLJANA – CELJE 2:2 (1:0)
Strelci: Menalo 38., Vukušić 48./11m; Božić 58., Vizinger 71.

Ljubljana – Stadion Stožice, glavni sodnik: Andrej Žnidaršič (Kranj), pomočnika: Aleš Skok (Ptujska Gora) in Davor Brezar (Kranj), četrti sodnik: Dragoslav Perić (Kranj), delegat: Dušan Bezjak (Tolmin).

Olimpija: Vidmar, Bagnack, Samardžić, Jurčević, Andrejašič, Valenčič (od 82. Kidrič), Putinčanin, Savić, Menalo, Cekici, Vukušić. Trener: Safet Hadžić.

Celje:  Rozman, Božič, Vidmajer, Benedičič, Stojinović, Kerin (od 91. Štravs), Novak (od 62. Ćalušić), Lotrič, Štraus (od 44. Plantak), Vizinger, Zaletel. Trener: Dušan Kosić.

Rumeni kartoni: Bagnack (35.), Andrejašič (70.); Vidmajer (18.), Božić (90.)

Rdeči karton: Vidmajer (79.)

Olimpija je na prvi tekmi po reprezentančnem premoru v svojih Stožicah gostila Celjane. Tekma je bila v znamenju dveh jubilejev, glavni trener Safet Hadžić je vodil Olimpijo na 50. uradni tekmi, Stefan Savić pa je nastopil na 100. uradni tekmi za zmaje.

Safet Hadžić je v primerjavi z zadnjo tekmo v Sežani naredil le eno spremembo v začetni postavi, namesto kaznovanega Tomića je od prve minute zaigral Valenčič.

Zmaji so bili v prvem polčasu občutno boljši tekmec in so nizali priložnosti. V četrti je z glavo streljal Cekici, a je njegov poskus ustavil Rozman, ta je bil enajst minut kasneje na pravem mestu ob poskusu Savića, zatem pa sta sledila še nenatančna strela Samardžića in Savića.

Ljubljančani so nato v 38. minuti le izkoristili premoč. Jan Andrejašič je z globinsko podajo zaposlil Menala, ta pa je po desni strani stekel v gostujoči kazenski prostor in zadel za vodstvo Olimpije.

Zeleno-beli so svoje vodstvo podvojili v 48. minuti. Endri Cekici je priigral najstrožjo kazen, z bele točke pa je natančno zadel Ante Vukušić.

Celjani so izid znižali v 58. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Božić.

Zmaji so po prejetem golu znova nizali napade. V 65. minuti je Bagnack iz prostega strela meril malce previsoko, tri minute kasneje je imel Vukušić priložnost za zadetek, a je v zadnjem trenutku posredoval Zaletel.

Gostje so nato v 71. minuti iz protinapada izid poravnali na 2:2. Strelec je bil Vizinger, ki je z desne strani žogo poslal mimo Vidmarja. Ta je bil dve minuti kasneje znova na preizkušnji, vendar pa se je odlično znašel ob strelu Vizingerja.

V 79. minuti je gostujoči nogometaš Tadej Vidmajer prejel drugi rumeni karton in Celjani so tekmo nadaljevali z deseterico. Olimpija bi tri minute kasneje lahko povedla, ko je Savić v padcu mojstrsko udaril proti vratom, Rozman pa je z obrambo preprečil vodstvo.

Tekma se je končala z delitvijo točk, to pa je pomenilo, da je Olimpija na prvem mestu prehitela Aluminij. Zmaji bodo naslednjo tekmo igrali v že v četrtek, 19. septembra, ko se bodo v osmini finala Pokala Slovenije v Stožicah pomerili z Rudarjem.