Po zadetku v zaključku tekme točke ostajajo v Kidričevem

07.11.2021
Poraz proti Aluminiju
NK ALUMINIJ – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 1:0 (0:0)

Strelci:  Prša (94')

Športni park NK Aluminij, glavni sodnik: Slavko Vinčič, pomočnika: Uroš Benc, Žiga Šume, četrti sodnik: Bojan Mertik.

Aluminij: Janžeković, Martić, Scahubach, Nkama, Matjašič, Marinšek, Dodlek (od 82. Pečnik), Prša, Krefl, Đerlek (od 75. Brest), Kadrić..

Trener: O. Drobne.

Olimpija:  Vidmar, Boakye (od 84. Fink), Pavlović (od 74. Kompan Breznik), Crnomarković, Milović, Elšnik, Tomić (od 63. Futacs), Ziljkić, Nukić, Aldair (od 84. Sešlar), Kapun.

Trener: D. Skender.

Rumeni kartoni:  Dodlek (67'), Prša (74')

Rdeči kartoni:  /

Nogometaši Olimpije so v nedeljo, 7. novembra, odigrali tekmo 16. kroga Prve lige Telemach. V gosteh so proti Aluminiju izgubili z 1:0.

Na prvo priložnost na srečanju ni bilo potrebno čakati dolgo. V 4. minuti je Nukić streljal z glavo in veselje mu je preprečila prečka. Domači so prvič zapretili v 26. minuti, ko je Kadrić poslal ostro podajo skozi kazenski prostor, a nobenega igralca Aluminija ni bilo na pravem mestu. Minuto kasneje je bilo nevarno na drugi strani igrišča. Boakye je močno streljal z roba kazenskega prostora in Janžeković se je moral močno potruditi, da je zaustavil strel bočnega branilca Olimpije. V 38. minuti je Nukić močno streljal, a Janžeković je žogo odbil v kot. V 42. minuti so Zmaji izvedli hiter protinapad in pred vrati Aluminija je bilo zelo nevarno, a žoga po strelu Aldairja ni hotela v mrežo. Pred koncem prvega polčasa je poskusil še Crnomarković. Njegov strel z glavo ni bil dovolj natančen. Polčas se je končal brez zadetkov.

Začetek drugega dela tekme ni postregel z veliko priložnostmi. Zmaji so pritiskali, a si niso priigrali nevarnih situacij za zadetek. Aluminij se je medtem bolj ali manj posvečal branjenju. V 70. minuti je na domiseln način z lobom poskusil Ziljkić, vendar ni bil dovolj natančen. V 73. minuti je Krefl poslal žogo proti vratom Vidmarja in zadel okvir gola. V 76. minuti se je izkazal Vidmar, ki je ubranil strel Martića z bližine. V 90. minuti so imeli Zmaji izjemno priložnost za zadetek. Sešlar je podal do Futacsa, ki je streljal iz neposredne bližine gola, a Janžeković je uspel odbiti žogo. V 94. minuti so domači prišli do gola. Po strelu Prše se je žoga z veliko sreče odbila v mrežo. Srečanje se je končalo z minimalno zmago Aluminija.