20.09.2018
Uvrstitev v četrtfinale
NK OLIMPIJA LJUBLJANA  - NK TRIGLAV KRANJ 2:1(1:0)
Strelci: Lendrić (14.), Črnic (89.); Tijanić (82.)

Ljubljana, stadion Stožice, gledalcev: 800, glavni sodnik: Roman Glažar (Roman Glažar), pomočnika: Aleš Skok (Ptujska Gora) in Aleksandar Burjan (Hajdina), delegat: Roman Tomšić (Miren).

Olimpija: Vidmar, Boakye, Zarifović, Maksimenko, Jurčević, Tomić, Bagnack, Boateng, Suljić, Savić, Lendrić (od 76. Črnic). Trener: Zoran Barišić.

Triglav: Čadež, Kryeziu, Elsner, Gajić, Alić, Udovič, Mlakar, Afoakwa (od 69. Jurić), Kumer, Tijanić, Majcen (od 81. Žurga). Trener: Dejan Dončič.

Rumeni kartoni: Bagnack (72.), Lupeta (89.); Majcen (30.), Gajić (73.)

V drugem krogu pokala Slovenije so branilci naslova iz Ljubljana v svojih Stožicah gostili Triglav. Trener Zoran Barišić je pošteno premešal začetno enajsterico, v kateri sta svoj dobi v zeleno-belem dočakala Eric Boakye in Ivan Lendrić.

Zmaji so v prvem polčasu igrali odlično in si priigrali kar nekaj lepih priložnosti. Prvo v osmi minuti, ko je Boakye odlično prodrl v kazenski prostor, našel Savića, ki je zadel gostujoči blok, nato pa je žogo v prečko poslal Boateng. Bolj uspešni so bili Ljubljančani v 14. minuti. Znova so izpeljali odlično akcijo po desni strani. Tudi tokrat je sprva poskusil Savić, izkazal se je gostujoči vratar, ki pa nato ni mogel preprečiti zadetka Lendrića, ki je z neposredne bližine dosegel svoj prvi gol v zeleno-belem dresu. Tudi v nadaljevanju tekme in v drugem polčasu so imeli zmaji več od igre. Nejc Vidmar je sicer v 74. dvakrat sijajno posredoval, a je imel precej več dela gostujoči vratar. Najbolj nevaren je bil Boateng, ki je vmes tudi zatresel mrežo, a so sodniki zaradi prepovedanega položaja gol razveljavili. Gostje so vseeno poskrbeli za dramatičen zaključek, saj je Tijanić sedem minut pred koncem s prostega strela lepo zadel za izenačenje. Kazalo je na podaljšek, nato pa je na sceno stopil rezervist Črnic in minuto pred koncem rednega sijajno zadel za preboj v četrtfinale.

Ljubljančani so se veselili zaslužene zmage, nasprotnika v četrtfinalu pa bodo dobili na petkov žrebu na Brdu pri Kranju.

To je bila prva izmed štirih domačih tekem Olimpije v Stožicah v zgolj desetih dneh. Naslednja bo v nedeljo ob 18:15, ko v zmajevo gnezdo prihaja Aluminij.