10. Krško 36 24

Polovičen izkupiček proti Murašem

20.04.2019
Zmaga kadetov in poraz mladincev na Kodeljevem
Olimpijini mlajši selekciji sta v 21. krogu državnega prvenstva gostili Muro in na dveh tekmah iztržili zmago in poraz. Kadeti pod vodstvom Milana Anđelkovića so zmagali z 2:0, mladinci Gorana Stankovića pa tesno izgubili z 0:1.

Kadetska selekcija je odlično začela tekmo in povedla v osmi minuti z golom Harisa Sadikovića. V nadaljevanju so imeli nekoliko več od igre gostje, ki so nekajkrat nevarno ogrozili vrata Maja Pavlija, a je ta ostal nepremagan.

Zmaji so neučinkovitost Mure kaznovali v 48. minuti, ko je kapetan Stopar z razdalje sprožil močan in neubranljiv strel, ki je končal v mreži in dvignil na noge gledalce na Kodeljevem.

Olimpija si je pripravila še nekaj priložnosti, v 55. minuti je Šabić meril v vratarja, 15 minut kasneje pa so se gostje po podaji iz kota rešili na golovi črti.

Mura je nevarno zapretila v 80. minuti, ko je izvedla napad po desni strani, a je bil Pavli tudi tokrat na pravem mestu. Po dveh minutah nadaljevanja so bili nevarni tudi zmaji, vendar pa je bil Benedetič premalo natančen.

Olimpija je s tem slavila drugo zaporedno zmago in končala niz nepremaganosti Mure, ki je trajal vse od 13. kroga.

Tesen poraz mladincev

Na tekmi mladinskih selekcij so bile uvodne minute v znamenju Olimpije. Ob strelih Lipca z glavo in Kregarja se je izkazal vratar Gyergyek, Kričković in Panić pa sta bila nenatančna.

V drugem delu prvega polčasa je Mura začela nizati priložnosti. V 31. minuti je žoga zletela mimo desne vratnice domačega gola, devet minut kasneje pa je zmaje rešil okvir vrat.

Gostje so nato v 44. minuti dosegli edini gol na tekmi. Takrat so hitro izvedli kot z leve strani, sledila je podaja na oddaljeno vratnico, kjer je z glavo zadel Laci.

V drugem polčasu je Olimpija vse moči usmerila v napad, vendar pa ni našla poti mimo gostujočega vratarja. Ta je ustavil poskus Kadrića, natančen strel Pavlovića z razdalje in tudi lepo priložnost Panića iz bližine.

Zmaji so tekmo dokončali z deseterico, saj je Pavlović v 90. minuti prejel drugi rumeni karton.

Olimpija bo naslednjo tekmo igrala 27. aprila, ko bo gostovala pri Dravi.