16.09.2018
Kronaveter in Putinčanin za tri točke
NŠ MURA – NK OLIMPIJA LJUBLJANA 0:2 (0:1)
Strelca: Kronaveter (30.), Putinčanin (90.)

Murska Sobota, stadion Fazanerija, gledalcev: 5000, glavni sodnik: Damir Skomina (Koper), pomočnika: Manuel Vidali (Gračišče) in Adis Habibović (Gračišče), četrti sodnik: Tomaž Klančnik (Slovenj Gradec), delegat: Slavko Režonja (Turnišče).

Mura: Obradović, Peričić, Kozar (od 80. Horvat), Bobičanec (od 72. Karničnik), Maruško, Kouter (od 80. Pucko), Kous, Sirk, Lorbek, Šušnjara, Šturm. Trener: Ante Šimundža.

Olimpija: Ivačič, Bagnack, Ilić, Maksimenko, Štiglec, Putinčanin, Tomić, Lupeta (od 65. Savić), Kronaveter (od 46. Suljić), Črnic, Vombergar (od 77. Jurčević). Trener: Zoran Barišić.

Rumeni kartoni: Kouter (37.), Kozar (62.); Tomić (63.), Peričić (70.), Karničnik (83.)
Rdeča kartona: Štiglec (69.); Šušnjara (69.)

Po reprezentančnem premoru so se državni in pokalni prvaki odpravili na gostovanje v Mursko Soboto, kjer jih je pričakal poln stadion. 5000 gledalcev, od tega 500 iz Ljubljane, je v sijajnem ambientu in optimalnih pogojih pričakalo moštvi Mure in Olimpije.

Zmaji so tekmo začeli z izrazito željo po napadalni igri. Prvič so zapretili že v tretji minuti, ko je Vombergar podal na levo Črnicu, slednji pa je »s prve« streljal mimo desne vratnice. Dve minuti kasneje nova lepa akcija na levi strani. Kronaveter je atraktivno s peto zaposlil Štigleca, ta je odlično podal v sredino, Vombergar pa je z glavo streljal preveč po sredini gola. V naslednjih minutah je tempo igre nekoliko padel, vrata Aljaža Ivačiča niso bila ogrožena, zasluženo vodstvo zmajev pa je prišlo v 30. minuti. Bagnack je z desne podal pred kazenski prostor Vombergarju, ki je žogo elegantno s prsmi spustil Kronaveter, slednji pa je vse storil v svojem slogu. Nakazal je strel z levo nogo, a si žogo nastavil na desno, nato pa jo z natančnim strelom s pomočjo vratnice poslal v mrežo.

Ob polčasu je bil Zoran Barišić primoran v zamenjavo, saj je Kronaveter začutil slabost, zato je namesto njega vstopil Asmir Suljić. V drugem polčasu smo spremljali dramatično tekmo z malo priložnostmi, vmes pa smo videli dva rdeča kartona. V 69. minuti je po grdem prekršku nad Suljićem prišlo do vsesplošnega prerivanja, po katerem sta z igrišča morala Dino Štiglec pri Olimpiji in Šušnjara pri domačih. Domači so jalovo napadali, Ljubljančani pa so tekmo odločili v zadnji minuti. Črnic in Suljić sta izpeljala sijajen protinapad, ki ga je z natančnim strelom zaključil Marko Putinčanin.

Sledijo kar štiri zaporedne tekme Olimpije v Stožicah. Prva bo v četrtek, ko ob 18:00 v 2. krogu pokala Slovenije zmaji gostijo Triglav, nato pa v zmajevo gnezdo prihajajo še Aluminij, Gorica in Krško.