NK Olimpija Ljubljana : Lokomotiva Taškent 1:1 (0:0)
Strelec za Olimpijo: Kregar (49).

NK Olimpija Ljubljana: Orbanić, Gasser (od 76. Burin), Gorenc, Bagnack, Štiglec, Jakupovič (od 87. Boakye), Brkić, Çekiçi (od 74. Kurež), Črnic, Kadrić (od 45. Kregar), Lukanović (od 45. Lupeta).

Lokomotiva Taškent: Ikromov, Zotejev, Tuhtahožajev, Jelić, Hošimov, Hajdarov, Turopov, Iskanderov, Šoguljamov, Amanov, Rajevac.

Člansko moštvo Olimpije je v Beleku igralo šesto pripravljalno tekmo in proti uzbekistanskemu predstavniku Lokomotivi Taškent iztržilo neodočen izid (1:1). Za zmaje je z glavo zadel 18-letni mladinec Oliver Kregar.

Aktualni slovenski prvaki so zadnjo tekmo v turški pripravljalni bazi odigrali v spremenjeni zasedbi in s štirimi najstniki v začetni postavi. Uvodno enajsterico so sestavljali Orbanić, Gasser, Gorenc, Bagnack, Štiglec, Jakupović, Brkić, Çekiçi, Črnic, Kadrić in Lukanović.

Zmaji so se na začetku tekme predstavili s hitro in kombinatorno igro, kljub številnim mladim igralcem pa so bili povsem enakovreden tekmec.

Najlepši priložnosti Olimpije v prvem polčasu sta imela Ben Gasser, ki je v 20. minuti z razdalje sprožil mimo gola, in Endri Çekiçi v 33. minuti, ko je njegov strel zadel Antonia Lukanovića, spremenil smer in skoraj premagal vratarja Lokomotive. Ekipi sta na odmor odšli z nedločenim izidom 0:0.

Pri Ljubljančanih sta na začetku drugega polčasa namesto Antonia Lukanovića in Harisa Kadrića v igro vstopila Jucie Lupeta in 18-letni mladinec Oliver Kregar. Slednji je svojemu trenerju hitro poplačal zaupanje, saj je po štirih minutah nadaljevanja v kazenskem prostoru pričakal predložek Dina Štigleca in natančno zadel v desni kot (v spodnjem videu).

Uzbekistansko moštvo se je v igro vrnilo deset minut kasneje, ko je prestreglo žogo na polovici zmajev in izpeljalo hitro akcijo, na koncu pa je žogo na desni strani pričakal Ališer Šoguljamov in s strelom v desni zgornji kot izenačil na 1:1.

Ekipi sta v nadaljevanju uprizorili enakovreden nogomet s po nekaj priložnostmi na vsaki strani. Zmaji so nevarno zapretili v 69. minuti, ko je najprej Matic Črnic sprožil z glavo, a je žoga končala v naročju vratarja, Ljubljančani pa so si nato hitro priborili žogo in napadli prek Kregarja, ki je z roba kazenskega prostora meril mimo desne vratnice.

Lokomotiva je bila drugemu zadetku še najbližje vodilnemu golu v 76. minuti, ko je Husniddin Gafurov iz prostega strela zadela prečko.

Glavni trener Olimpije Robert Pevnik je v drugem polčasu skupaj opravil pet menjav, poleg Kregarja in Lupete so vstopili še Matija Burin, Gal Kurež in Erik Boakye. Ti so vnesli nekaj svežine v moštvo zmajev, vendar pa se izid do konca ni več spremenil.

To je bila zadnja tekma zmajev v turški pripravljalni bazi, aktualni slovenski prvaki se bodo jutri odpravili v domovino, kjer jih čaka še zadnji del priprav pred nadaljevanjem prvenstva.